advent giveaway, handmade, natural cosmetics

12. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

Sme v polovici nášho adventného kalendára a som nesmierne rada, že aj tento rok máte oň záujem. Vaše milé slová ma tešia a som nadšená, že vám môžem aj  tento rok predstaviť mnoho talentovaných ľudí. Spolu s  12. dňom prírodného adventného kalendára som si pre vás pripravila opäť jednu skvelú a hlavne voňavú značku JudaJakoba. Niečo viac o nich sa opäť dozviete v krátkom rozhovore. Hlavne nezabúdajte, na konci máte aj dnes súťaž o hodnotnú kozmetiku, preto bude súťaž prebiehať 2 adventné okienka.

Kto to je?

JudaJakoba je prírodná kozmetika vyznávajúca najmä tradičné výrobné procesy, ktorej základným produktom a kľúčovou ingredienciou sú olejové bylinné maceráty. Jedná sa o malú rodinnú firma, ktorá sa po rokoch aktivity v oblasti vedy a techniky rozhodla pre produkciu kozmetiky výhradne z prírodných surovín (pure nature). Vznikla ako prirodzené prepojenie ich vzťahu k prírode a zároveň vzdelania, ktoré ich inšpirovalo k tvorbe kozmetiky v maximálnej možnej miere rešpektujúcej prírodno a človeka. Ja som ich dnes pre vás vyspovedala v menšom rozhovore, tak ich poďme spoznať trochu viac.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím vás chytila za srdce?

Obaja s manželom sme vyštudovaní biochemici/biotechnológovia. A, aj keď naše špecializácie smerovali do iných oblastí, k téme kozmetiky sme mali relatívne blízko. Takže, keď nastal čas voľby, volili sme túto oblasť.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov vám to trvalo?

Značka JudaJakoba existuje viac ako 4 roky. Za tento čas sme sa mnohému naučili, mnohé pochopili, bolo to obdobie nevyhnutného vývinu, formovania, ale aj hľadania sa. Momentálne sme sa ocitli na akejsi pomyselej križovatke, pretože sme pochopili, že JudaJakoba tak, ako bola počiatočne vnímaná, nás už plne nevyjadruje. Rozhodli sme sa našu kozmetiku posunúť trochu iným smerom. A tak sa zrodila myšlienka luxusnej prírodnej kozmetiky GAIA, ktorá v sebe spája zdravé princípy JudaJakoby s novými modernými trendami. Čo nevidieť uvedieme do predaja prvé výrobky tejto línie.

Keď už sme pri tej výrobe. Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre vás technicky náročné?

My sme typy, ktorým aj na pohľad jednoduchý výrobok trvá dlho. Ja mám tendenciu produkt stále dolaďovať, zlepšovať, „šperkovať“, zatiaľ čo manžel medituje nad tým, čo sa tam „dnu“ v produkte deje a všetko spochybňuje. Niekedy je to naozaj nekonečný príbeh. Poučili sme sa však, že je naozaj lepšie dať príprave nového výrobku dostatočný priestor, lebo keď už je raz niečo v ponuke, meniť sa to nedá.

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je váš názor na túto skutočnosť?

Pravdepodobne asi ako väčšina kolegov kozmetikárov zastávam názor, že neoficiálni, či polooficiálni výrobcovia nemajú na predajnej scéne čo robiť. Ak to niekoho baví, vždy si môže doma pre seba, svoju rodinu, či kamarátov niečo pripraviť. Spočiatku som sa nad týmto faktom dosť pozastavovala, nedokázala som pochopiť ich myslenie a konanie. Časom som prišla na to, že sa iba chopili príležitosti, ktorá sa im naskytla. Takíto podnikavci, ktorí vedia nájsť spôsob, ako obísť pravidlá, tu vždy boli, sú a asi aj budú… Bohužiaľ, riešenie situácie nie je jednoduché, pretože by bolo potrebné zalátať viacero medzier na rôznych úrovniach. Ale, keby sa chcelo, dalo by sa. Zatiaľ mám pocit, že sa veľmi nechce.

Keďže aj vy sami ste sa rozhodli pre legálnu cestu, prečo  je podľa vás lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

Spýtam sa: „Keď idete do reštaurácie, kto chcete, aby vám navaril? A v akých priestoroch?“

U nás sa nejako rozšírilo presvedčenie, že výroba kozmetiky je jednoduchá, že to zvládne každý. Do určitej miery je to aj pravda, máme tu internet, rôzne kurzy, knihy. Záplava informácií, receptov, návodov, predajných portálov s predajom kozmetických surovín… Jednoduché. Stačí „navariť“.

Jedna z požiadaviek, aby sa mohol výrobca zoficiálniť, je patričné vzdelanie. Opodstatnené. Nech je mi odpustené, ale zastávam názor, že bez adekvátneho vzdelania je to len o zmiešavaní ingrediencií. Ak chcem pripraviť bezpečný, účinný produkt, musím ingredienciám a ich vzájomnej súhre v produkte rozumieť. Keď viem, aký produkt chcem pripraviť, musím ovládať jeho vlastnosti, chápať, čo s čím ide, a čo nie, a pod. Neviem sa zbaviť pocitu, že tu vládne akási sympatia s výrobcami, ktorí sa „dovzdelávali za chodu“.

A ak to už niekto s produkciou kozmetiky myslí vážne, nemôže nevziať do úvahy fakt, že jeho výrobky budú používať iní ľudia. Práve, preto by mal mať výrobňu. Nielenže ju vyžaduje legislatíva, ale pocit zodpovednosti, by mal výrobcu viesť k tomu, aby mal adekvátny pracovný priestor. Na druhej strane chápem, že kupujúci nie vždy dokáže odhadnúť, s akým typom výrobcu má dočinenia a mnohí ani len netušia, že výroba kozmetiky podlieha určitým pravidlám.

Na záver konečne odpoveď na otázku: Ak sa nakupuje od výrobcov kozmetiky, ktorí dodržiavajú pravidlá, kupujúci dostáva kvalitný produkt vyrobený v odpovedajúcich podmienkach. Podporuje tak ľudí, pre ktorých je táto práca zamestnaním a nie iba spôsobom ako sa zabaviť, privyrobiť si.

K záveru už len posledná otázka. Aké sú vaše plány do budúcna? Prezraďte, nech vieme čo nové vás čaká. 🙂

Naše plány som trochu už naznačila. Pracujeme na novej produktovej línii GAIA.  Jedná sa o luxusnú kozmetiku, ktorá sa v princípoch zhoduje s terajšou JudaJakobou, to sa nemení. Bude však aktuálnejšia, viac odzrkadľovať súčasnú dobu, dnešného človeka a jeho potreby. Začíname s pleťovými olejovými sérami a pleťovými olejmi, ktoré nesú silnú pečať starej značky, ale už sú v novom zmodernizovanom prevedení. Takže sa máte naozaj načo tešiť.

Nahliadni aj na ich facebook

GAIA Tónus

Ďakujem za rozhovor  s maminou značky JudaJakoba a pomaly sa presuňme aj k tomu, čo vás najviac láka k spomínanej súťaži, ktorú sme si pre vás dnes pripravili. JudaJakoba sa rozhodla vám darovať ich čerstvú novinku luxusnej produktovej línie GAIA, a to  rozjasňujúce a tonizujúce pleťové olejové sérum tónus. Tentokrát bude súťaž opäť výnimočná, keďže bude trvať presne 2 adventné dni a budete musieť zodpovedať obe otázky. Výhercom bude ten koho vyžrebujem a bude mať obe odpovede správne 🙂 Tak neváhajte, zapojte sa a hlavne pozorne sledujte, aby ste ani druhú otázku nepremeškali. Dnešná otázka je…

O extrakt akej ruže je obohatené toto olejové sérum?

Teraz už len stačí napísať do komentára správnu odpoveď. Menší tip jedná sa o nezameniteľnú kvetinovú arómu kráľovnej vôní. Stále si neviete rady? Nevadím, tak skúste hľadať u JudaJakoby. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂 Zajtra sledujte opäť a zodpovedajte aj druhú otázku, aby ste boli zaradení do súťaže.

S výsledkom budete oboznámený 13.12. a nájdete ho tu na konci príspevku.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca:  Katka D. – Gratulujem!

GAIA Tónus

GAIA Tónus

GAIA Tónus

46 komentárov

 1. Zuzana

  22. decembra 2018 at 22:35

  biely grep, levanduľa, šalvia

 2. Silvia Decsiova

  13. decembra 2018 at 19:00

  Extrakt z ruže damasskej

 3. Denisa Štefancová

  13. decembra 2018 at 9:45

  damašskej ruže

 4. Petra Lacková

  13. decembra 2018 at 9:31

  o extrakt ruže damašskej 🙂

 5. Michaela Lubiscakova

  13. decembra 2018 at 7:37

  Serum je obohateny o extrakt ruze damasskej 😊😉🍀🎄😇👌

 6. Renka

  12. decembra 2018 at 21:39

  Pletové olejove serum je obohatene o extrakt lupienkov ruze damašskej.. 🙂

 7. Andrea

  12. decembra 2018 at 20:41

  olejové extrakty kvetov ruže damašskej 🙂

 8. Lucie

  12. decembra 2018 at 20:41

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej.

 9. Jarmila Prokešová

  12. decembra 2018 at 20:40

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej.

 10. Lucie Prokešová

  12. decembra 2018 at 20:38

  z ruže damašskej

 11. Petronela

  12. decembra 2018 at 20:21

  Je obohateby o extrakt z lupenov damasskej ruze

 12. Ingrid Štefanová

  12. decembra 2018 at 20:19

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej.

 13. Zuzana

  12. decembra 2018 at 18:14

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej

 14. Diana

  12. decembra 2018 at 17:58

  je obohatené o extrakt z lupenov ruže damašskej 🙂

 15. Martin K.

  12. decembra 2018 at 17:56

  Sérum je obohatené o extrakt z lupeňov damašskej ruže

 16. Miška

  12. decembra 2018 at 17:35

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej.

 17. Michaela

  12. decembra 2018 at 17:34

  Sérum je obohatené o extrakt ruže damašskej.

 18. Kamil

  12. decembra 2018 at 17:10

  Extrakt z lupeňov damašskej ruže

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.