11. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

advent giveaway, handmade, natural cosmetics

11. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

Všetci vianočne naladení sem, máme 11.ty deň a s ním predstavenie novej voňavej značky. Spolu s Martinou vám predstavíme jej voňavé kráľovstvo známe pod značkou Navia. Nedalo mi to a rozhodla som sa aj ju trochu vyspovedať a dozvedieť sa o tejto jej, už beztak známej značke prírodnej kozmetiky niečo viac. Poďme ju spoločne spoznať…

Kto to je?

Navia – kozmetika, vyrábaná z tých najkvalitnejších darov prírody. Pri výrobe uprednostňujú ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou spolupracujú. Až na kozie mlieko, či včelí vosk, ide o suroviny rastlinného pôvodu. Všetky produkty vznikajú v nových väčších priestoroch, ktoré sú obklopené malebnou prírodou Vihorlatských vrchov. V ich ponuke nájdete vegánske/vegetariánske kozmetické produkty pre komplexnú starostlivosť o pleť, telo či vlasy. Ich produkty dokážu pomôcť aj pri špecifických problémoch, ako sú akné, atopický ekzém, suchá pokožka, celulitída či lupiny. Je len na vás, čo hľadáte. Avšak predtým, ako nazriete na ich eshop, neváhajte si prečítať menší rozhovor s Martinou a zapojiť sa aj do dnešnej súťaže.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím ťa chytila za srdce?

Podnikanie nebolo mojím snom, no musím priznať, že trochu ma inšpiroval môj otec. Dlhé roky podnikal a ja som poznala výhody aj nevýhody. Keď som nastúpila na doktorandské štúdium chémie, začala som sa zaujímať o prírodnú kozmetiku a zdravý životný štýl. Vďaka štúdiu som mala prístup k vedeckým článkom a zistila som, že človek si dokáže veľa vecí vyrobiť aj sám. Začala som postupne s výrobou pre seba a rodinu. Neskôr som sa tomu začala venovať profesionálne, zriadila som malú výrobňu a ponúkla svoje produkty aj ostatným. O moje produkty bol čoraz väčší záujem, tak manžel navrhol, že mi bude pomáhať, kým dokončím školu a dal výpoveď v práci. V tom čase som však otehotnela a štúdium som prerušila. Začali sme sa Navii venovať na 100 percent, a keď sa nám narodila dcérka, manžel nastúpil na rodičovskú dovolenku.

Teraz máme spoločnú firmu, spoločné záujmy a spoločné ciele. Ťaháme za jeden povraz, dopĺňame sa navzájom a jeden bez druhého by sme nemohli fungovať. To je pre mňa rodina a som šťastná, že som ju našla aj v Navii. Takto môžeme byť spolu aj s našou 2 ročnou dcérkou Miškou každý deň. Keď má človek svoju prácu rád, robí ju oveľa lepšie a kvalitnejšie. Určite to cítia aj zákazníci, ktorí sú vlastne základom každého úspešného podnikania.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov ti to trvalo?

Prekážky zo strany legislatívy v oblasti výroby kozmetiky sú náročné a je ich veľa. Vyžaduje si to v úvode zriadenie výrobného priestoru, vzdelanie, a najmä zabezpečenie hodnotenia bezpečnosti kozmetického produktu, ktoré je časovo aj finančne náročné. Len zriadenie výrobne mi trvalo tri štvrte roka, dovtedy som nemohla predávať žiadne produkty. Keby som na začiatku vedela, do čoho idem, asi by ma to dostatočne odradilo. Ale z idúceho vlaku sa nevystupuje, tak som tu s Naviou 🙂

Keď už sme pri tej výrobe. Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre teba technicky náročné?

Proces uvádzania produktu na trh si vyžaduje množstvo práce. Nie je to len zostavenie správnej receptúry, ale tiež doladenie výrobného postupu, obalového materiálu, a najmä prispôsobenie legislatívnym požiadavkám, ktoré sú časovo a finančne náročné. Celý proces niekedy trvá aj rok. Momentálne pracujem na novej kolekcii produktov, a hoci sa zdá, že som vo finále, aj tak svetlo sveta uvidí najskôr začiatkom budúceho roka.

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je tvoj názor na túto skutočnosť? Prečo je podľa teba lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

Konkurenciu vnímam pozitívne, dokáže to človeka hnať vpred. Zdravá konkurencia je pre fungovanie podnikateľského prostredia veľmi dôležitá. Výrobca by však mal byť voči zákazníkom korektný, a ponúknuť im bezpečný produkt, ktorý nepoškodí jeho zdravie. Zmiešať „piate cez deviate“ dokáže podľa receptu na internete ktokoľvek. Produkt však musí mať „hlavu a pätu“, ak chceme, aby bol funkčný, pomáhal a neuškodil. Neustále vzdelávanie sa v tejto oblasti a spolupráca s dermatológmi je pre mňa preto prioritou.

Pozitívne ohlasy zákazníkov ma presvedčili, že to má zmysel, a že ľudia sa začínajú obracať späť k prírode, či už je to v oblasti kozmetiky alebo výživy. Ľudia majú celkovo väčší záujem o zdravší životný štýl, a kozmetické produkty, pomocou ktorých sa staráme o svoju pokožku, k tomu neodmysliteľne patria. Oveľa viac sa tiež stretávam s tým, že si zákazníci čítajú zloženia výrobkov. Snažia sa dopátrať k tomu, čo si vlastne kupujú a nanášajú na seba či konzumujú.

Výroba kozmetiky nie je ako výroba šperkov či dekoračných predmetov. Kozmetika sa dotýka priamo našej pokožky a časť prestupuje cez kožu dokonca do krvného obehu, a tak do celého tela. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí na to nedbajú a nakúpia aj produkty od výrobcov, o ktorých nevedia nič, dokonca nepoznajú ani zloženie či dátum spotreby, a to môže vážne ohroziť ich zdravie. Aj keď sa mi zdali legislatívne požiadavky na zriadenie výrobného priestoru a testovanie produktov pred uvedením na trh, minimálne šialené, postupom času som pochopila, že sú nevyhnutné. Je veľký rozdiel, ak niekto vyrába v čistom pracovnom priestore, na to určenom alebo doma v kuchyni, v hrncoch, kde sa predtým varilo, motajú sa tam domáce zvieratá a hlavne, ak mu chýbajú vedomosti o výrobe a konzervácii produktov.

Takýchto výrobcov je veľa, niekedy ma mrzelo, že som do toho vložila na rozdiel od nich množstvo času, energie a financií, aby to fungovalo. Avšak naučila som sa nepozerať na iných a idem vlastnou cestou. Je len na zákazníkovi, či si zvolí produkt, ktorý je pre neho bezpečný a výrobca to aj reálne garantuje, alebo bude riskovať svoje zdravie kúpou pochybných kozmetických výrobkov bez akejkoľvek garancie bezpečnosti.

K záveru už len posledná otázka. Aké sú tvoje plány do budúcna? Prezraďte, nech vieme čo nové vás čaká. 🙂
Plánov je aj na nový rok veľa, ako každý rok. Uvidíme však, čo všetko sa podarí zrealizovať. Intenzívne pracujem najmä na výraznejšom prepojení prírody, vedy a aromaterapie. Výsledok by mal byť viditeľný už čoskoro, ale viac si zatiaľ nechám pre seba.

Nahliadni aj na jej facebook alebo instagram

Vianočný Večer

Ďakujem krásne za rozhovor, a teraz poďme na spomínanú súťaž o šľahané telové maslo, ktoré Navia darovala do súťaže.  Vianočný večer vás nabudí svojou vôňou na príjemné zimné dni a sviatočnú náladu. Ak by ste chceli vyskúšať toto maslo, tak neváhajte a zapojte sa.

Stačí ak napíšte o aké oleje je obohatený tento našľahaný celotelový krém?

Opäť stačí nazrieť na stránku Navie a byť pozorný. Odpoveď tam viete veľmi ľahko nájsť. 😉 Malý tip vám ale ešte dám, mali by byť dva. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený ďalší deň a nájdete ho tu na konci príspevku.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca:  Karin R. – Gratulujem!

Vianočný Večer

Vianočný Večer

Vianočný Večer

36 komentárov

 1. Monika Galányiová

  12. decembra 2018 at 9:56

  mandľový a nerafinovaný avokádový olej

 2. Michaela Lubiscakoa

  12. decembra 2018 at 8:10

  Kremik Vianocny vecer je obohateny o mandlovy a avokadovy olejik.😊😉

 3. Valeria Petrovska

  11. decembra 2018 at 23:20

  mandľový a nerafinovaný avokádový olej

 4. Lucia

  11. decembra 2018 at 22:42

  Mandľový a avokádový olej. 🙂

 5. Martin K.

  11. decembra 2018 at 22:13

  Mandľový a avokádový olej.

 6. Andrea

  11. decembra 2018 at 21:37

  Je obohatený o mandľový a avokádový olej 🙂

 7. Lucia K.

  11. decembra 2018 at 20:45

  mandľový a avokádový olej

 8. Zuzana Úradníková

  11. decembra 2018 at 20:12

  Mandlovy a avokadovy olej 🍀🍀🍀

 9. Anna P

  11. decembra 2018 at 18:25

  Odpoveď – Šľahaný celotelový krém Vianočný Večer je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 10. Janka Kol

  11. decembra 2018 at 18:24

  Teto krém je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 11. Eva Páleníková

  11. decembra 2018 at 17:23

  Je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 12. Zuzana

  11. decembra 2018 at 17:02

  O mandľový a avokádový olej.

 13. Iva

  11. decembra 2018 at 16:58

  Mandlovy a avokadovy olej

 14. Kamil

  11. decembra 2018 at 15:04

  Je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 15. Petra

  11. decembra 2018 at 15:01

  mandlovy a avokadovy olej

 16. inga

  11. decembra 2018 at 14:45

  o mandlovy a avokadovy olej

 17. Milan Štefan

  11. decembra 2018 at 14:44

  o ,amdlovy a avokadovy olej

 18. Dada

  11. decembra 2018 at 14:09

  o mandľový a avokádový olej

 19. Petronela

  11. decembra 2018 at 12:34

  Obohateny o mandlovy a avokadovy olej

 20. Jana Gajdošová

  11. decembra 2018 at 11:40

  Je obohateny o mandľovy a avkoadovy olej.
  karolovajanka@gmail.com

 21. Marika

  11. decembra 2018 at 10:59

  Tento našľahaný celotelový krém je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 22. Linda D. K.

  11. decembra 2018 at 10:45

  Šľahaný celotelový krém Vianočný Večer je obohatený o mandľový a avokádový (organický) olej.

  1. Linda D. K.

   11. decembra 2018 at 14:15

   Táto súťažná odpoveď je nechtiac duplicitná. Preto prosím, aby tento konkrétny komentár/príspevok odoslaný o 10:45 nebol zahrnutý do súťaže. Ďakujem. Linda D. K.

 23. Erika

  11. decembra 2018 at 10:43

  je obohatený o mandľový a avokádový olej

 24. Linda D. K.

  11. decembra 2018 at 10:38

  Šľahaný celotelový krém Vianočný Večer je obohatený o mandľový a avokádový (organický) olej.

 25. Denisa Štefancová

  11. decembra 2018 at 10:37

  Je obohatený o mandľový a avokádový olej.

 26. Diana

  11. decembra 2018 at 10:21

  Je obohatený o mandľový a avokádový olej skvelým pomocníkom pre suchú a namáhanú pokožku.
  d.ludrovcova@gmail.com

 27. Ivana

  11. decembra 2018 at 10:19

  Obohatený je o mandľový a avokádový olej.

 28. Karin

  11. decembra 2018 at 9:14

  obohatený o mandľový a avokádový olej

 29. Diana

  11. decembra 2018 at 9:12

  O mandľový a avokádový olej 🙂

 30. Tana

  11. decembra 2018 at 9:12

  je obohateny o mandlovy a avokadovy olej

 31. Katarína

  11. decembra 2018 at 8:54

  mandľový a avokádový olej

 32. Katarína Ondrušova

  11. decembra 2018 at 8:51

  Suchá pokožka
  Tento našľahaný celotelový krém je vďaka vysokému obsahu bambuckého masla obohateného o mandľový a avokádový olej skvelým pomocníkom…

 33. Domi K.

  11. decembra 2018 at 8:48

  Obohatený o mandľový a avokádový olej.

 34. Katka

  11. decembra 2018 at 8:42

  O mandlovy a avokadovy olej

 35. Jana K.

  11. decembra 2018 at 7:52

   Obohatený o mandľový a avokádový olej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.