advent giveaway, handmade

4. deň – handmade adventný kalendár

Dnes už je 4. deň handmade adventného kalendáru, čo znamená že opäť predstavím jednu z mnohých tvorivých osôb. Dnes to bude Janka, ktorá svoju šikovnosť chytila, za pačesy a rozhodla sa okrem tvorby prinášať veci aj iným kreatívnym ženám. O čo presnejšie ide sa dozviete ďalej.

Kto to je?

Žienka to je tvorivá a tvorí prevažne vecičky pre vaše ratolesti z dizajnových úpletov. Tie ju totižto chytili najviac za srdce po absolvovaní kurzov. Zároveň sa o tieto svoje látky, ktoré objavila pri tvorbe rozhodla podeliť aj s inými kreatívnymi dušami. Práve preto má aj otvorenú kamennú predajňu úpletov. Nájdete ju dokonca aj na facebooku. Ako sa k tvorbe dostala, čo ju motivovalo k tomu aby sa jej venovala na plno a čo odporúča druhým? To všetko a niečo viac sa dočítate nižšie v rozhovore.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Šiť som začala na materskej keď mal malý 1,5 roka a nevedela som mu nikde kúpiť šmolko-čiapku. Začala som viac čítať o šití, a začínala som podľa mnohých tým najľahším. Šitím bavlny a patchworkom, ale ten mi prišiel strašne prácny. Potom som si kúpila overlock a už to bolo jasné! Úplety ma dostali! Najprv som šila len čiapky pre môjho malého, keď ich mal asi 30-40 začala som šiť aj pre najbližšie okolie a chodiť na kurzy šitia.

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Hlavný zlom nastal keď som končila materskú a mala som sa vrátiť do práce. Keďže som bola vojačkou čestnej stráže a vedela som, že už nemôžem od malého toľko cestovať, a šitie ma začalo baviť viac ako stáť s puškou. Moja voľba bola preto jasná. Dala som výpoveď a otvorila som si obchodík s úpletmi a pokračovala som v šití. Otvorila som si aj obchodík na Sashe. Videla som že o vecičky je záujem a preto som sa nebála podnikať a venovať sa handmade.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Podnikať v handmade sa dá aj na Slovensku, podľa mňa je to hlavne o marketingu a ponuke. Tá musí byť dosť široká. Akonáhle sa dostanete do povedomia ľudí a vytvoríte si klientelu, potom to už ide “samo”. Keďže ja aj predávam látky tak si myslím, že je to možno jednoduchšie. Sú dni keď chodím do práce ráno o štvrtej aby som stihla všetky
objednávky ušiť, ale naopak sú dni keď šijem na sklad.

Prezraď, aké sú tvoje plány do budúcna?

Moje plány do budúcna rozšíriť predajňu a tým aj sortiment látok.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Ak viete že Vás to baví a napĺňa tak sa určite nebáť a ísť si za svojím cieľom. Niekde som čítala, že kým sa nový podnikateľský subjekt firma dostane do povedomia okolia a začne prosperovať tak to trvá dva roky. Z vlastnej skúsenosti viem že sa to dá aj skôr, len si treba ísť za svojím cieľom aj keď niekedy je to aj na úkor voľného času a spánku.

Dnes môžete vidieť pekný príklad ako sa to dá rozbehnúť aj pomerne rýchlo. Stačí sa do toho správne „zakusnúť“. Napríklad ako to spravila Janka. Tá nám dnes dokonca venovala jej balíček dizajnových úpletov na nejaké to vaše tvorenie. Čo vy viete, možno práve ten vás nakopne k tomu sa rozbehnúť v podnikaní s handmade 🙂

Kto by mal záujem o tento pomerne veľký balíček úpletov?

Pravidlá sú jednoduché!

Napíšte nám do komentára čo by ste z týchto látok vyrobili. Možno sa na vás usmeje šťastie a skončí práve u vás. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

Pravidlá sú ako predchádzajúce dni a preto výsledok tu nájdete na ďalší deň.

 

Zajtra pokračujeme pri ďalšej kreatívnej dušičke spolu s ďalšou súťažou.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Andrea Drusková – Gratulujem!

set dizajnových úpletov

53 komentárov

 1. Michaela Pischova

  5. decembra 2017 at 22:17

  Usila by som mojim dvojickam detickam saticky na vianoce a urcite aj nieci pre synovca. A pre malu neterku ktora je este v brusku.

 2. Janka Hudecová

  5. decembra 2017 at 18:35

  Ušila by som vecičky pre moje detičky 🙂

 3. Zuzana Vozná

  5. decembra 2017 at 13:05

  Krásne látky… Z nich by boli vianočné darčeky pre syna a netere ?

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.