Sashe v tržnici – jeseň 2018

handmade

Sashe v tržnici – jeseň 2018

Pred cca viac ako mesiacom sa konalo opäť jesenné Sashe v tržnici, ktoré tentokrát nabralo trochu nový koncept. Síce som nebola jeho súčasťou, keďže predstavilo najobľúbenejších autorov mestského a minimal štýlu, do čoho ja takpovediac až tak nezapadám. Avšak som sa rozhodla vám aspoň priniesť pár záberom a nabudenie atmosféry z týchto podľa mňa jedinečných trhov. Keďže však ja a priestory Starej tržnice nie sme až tak kamoši po fotografickej stránke, rozhodla som sa zobrať na pomoc ďalšiu blogerínu a to šikovnú Kejmy. Tá mi pomohla práve s týmito super zábermi. Čím by som jej touto cestou chcela poďakovať keďže bez nej by sa asi tento článok neuskutočnil.

Sashe v Tržnici

Jesenné Sashe ste mohli navštíviť od 12. do 14.9. kde ste mali jedinečnú možnosť si prezrieť “creme de la creme” z tvorby na SAShE, objaviť autorských nováčikov, ale aj značky, ktoré u nich nenájdete. Tento rok bolo totižto prihlasovanie spustené aj pre výrobcov, ktorý účet na Sashe portáli nemajú.  Mohli ste si teda uloviť originálne módne doplnky, šperky, kabelky, batohy, hračky pre vaše ratolesti, bytové doplnky či prírodnú kozmetiku. Výber bol naozaj pestrý a príjemný. Toto Sashe však bolo tak trochu iné. Malo viacero zón, v rámci ktorých boli predajné stánky, jedlo, oddychová zóna či detský kútik.

Novinky

Ich špecialitkou bola práve dizajnová zóna SAShE Krémeše. V nej mali vystavené tie najštýlovejšie kúsky, ktoré na SAShE.sk môžete nájsť a mali ste jedinečnú príležitosť sa nimi pokochať aj naživo. Mnoho predajcov z tejto zóny totižto nebolo osobne predávať a fungujú prevažne len online. Ja som napríklad konečne 1. videla krásne lopáre od 50arches, po ktorých pokukujem už nejaký ten rôčik. Teraz po nich túžim ešte viac. Novinkou bola aj  malá Zero waste zóna. Čiže okrem handmade vecičiek ste si mohli nakúpiť aj také, ktoré handmade nie sú, spĺňajú však myšlienku eko a bezobalovosti. Mohli ste tam objaviť bezobalové potraviny, nádoby, ekologické tašky, sáčky, hubky na riad, odličovacie tampóny a kopec ďalších užitočných doplnkov do domácnosti.

Workshopy

Samozrejme ani tentokrát nemohli chýbať workshopy a že ich naozaj nebolo málo… S Musk si všetci milovníci relaxu vo vani mohli vyrobiť šumivé bomby do kúpeľa. Pre ľudí čo žijú zero waste bolzas určený workshop na vrecúška, ktoré viete využiť pri svojich bezobalových nákupoch. Ja som samozrejme využila príležitosť a zúčastnila som sa výroby Makramé na kvetináč a s hrdosťou som si odniesla svoj 1. závesný kvetináč. Poviem vám ale miestami mi to naozaj nešlo… Veru nie je to také ízi-pízi ako sa zdá. Sashe myslelo samozrejme aj na vaše ratolesti, ktoré si mohli ozdobu na svoju školskú tašku.

 

Atmosféra a môj výber

Dosť bolo ale rečí, prejdime rovno na fotky, ktoré podľa mňa Kejmy zvádla na jedničku. Poďte sa trochu vrátiť v čase a nasať atmosféru posledného Sashe v Tržnici. Jaj a aby som nezabudla, keďže som tentoraz mala 1.x oficiálne výpomoc podarilo sa nám u niektorých predajcov spraviť zábery toho čo by som si vybrala/kúpila u nich ja. Také malé inspo, že čo ma tak zaujalo. Samozrejme sme to nevedeli zrealizovať pri každom stánku, ktorý ma očaril ale aspoň niekde sa nám to podarilo 🙂 Tak a na dnes všetko…. dosť bolo obkecávania, bežte sa pozrieť.

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

Sashe_jesen_2018

 

2 komentáre

 1. Alzbeta Andrasikova-Abreadbag

  5. novembra 2018 at 16:56

  Zuzka, veľmi pekne Ti ďakujem, že patrím do tvojho top výberu zo SAShE v tržnici, veľmi si to vážim 🙂 a veľmi ma to potešilo ♥

  1. ZuZu

   6. novembra 2018 at 10:14

   juuuj ty budeš patriť do TOP u mňa vždy, máš super kúsky a tvojimi taškami a vreckami som naozaj očarená… hlavne máš neskutočné ♥

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.