advent giveaway, handmade

23. deň – handmade adventný kalendár

Predposledný deň handmade adventného kalendára je tu. Trochu mi bude aj smutno za tým, keď toto rozdávanie skončí ale zas na druhej strane som rada, že sme takýmto spôsobom obdarovali už 22 ľudí a ešte ďalších dvoch potešíme. Dnešný deň ale venujeme Lívii, ktorá tvorí svoje knižky, hniezda a mnoho iného pod značkou Livuška. Ju som takisto vyspovedala a vďaka tomu vám prinášam menší rozhovor s ňou.

Kto to je?

Livuška je zameraná na tvorbu pre detičky-textilné knižky, ktoré sú iba šité a nie lepené, háčkované hrkálky, háčkované hračky, šité hniezda pre novorodeniatka, deky, zavinovačky, čiapočky, mojkáčikovia, jednoducho malé radosti pre Vaše ratolesti. Na tvorenie používa bavlnené látky, bavlnenú priadzu, antialergické vlákno, všetko s rešpektom k detskej pokožke. Jej inšpiráciou sú  jej dve krásne dcéry.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Vyrastala som v kreatívnom prostredí, jedna babka nádherne vyšívala, druhá bola vyhľadávaná krajčírka a moja mama ma naučila háčkovať a štrikovať, takže odmalička som si šila sama šaty pre bábiky, vyrábala som domčeky pre ne aj s nábytkom… akosi to išlo samo. 🙂 Nikdy som nerozmýšľala nad iným povolaním ako krajčírka, návrhárka, takže aj výber školy bol jednoduchý, SPŠO ( stredná priemyselná škola odevná v TN).

Čo sa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

S väčšími či menšími prestávkami som sa šitiu venovala od skončenia školy, ale hlavný impulz prišiel so skončením materskej, keď som sa rozhodovala, čo ďalej. Môj muž ma maximálne podporil v mojom rozhodnutí venovať sa tvorbe pre deti. Venovať sa tomu čo ma baví a živiť sa tým 🙂

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Nie je to jednoduché. Trh na Slovensku je malý, tým pádom je ťažšie presadiť sa. Chce to vytrvalosť a makať, makať, makať a hlavne mať podporu rodiny.  Hlavne treba prísť s niečím originálnym, “ neokukaným“  aby si vás ľudia všimli. Na strane druhej je fajn, že ľudia si sami vyhľadávajú handmade tvorcov a túžia po originálnych kúskoch. Po niečom, čo iný nemajú a spoznajú človeka, ktorý danú vec pre nich vytvoril. 🙂

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Veľmi túžim po svojom vlastnom priestore, v ktorom by som mohla tvoriť, šiť , háčkovať.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Keďže ja som v tomto smere ešte taký  „nováčik“, v januári to budem môj prvý rok, môžem iba povedať… Choďte do toho, je to úžasné dobrodružstvo 🙂

 

Naozaj, podnikanie v handmade je svojím spôsobom dobrodružstvo. Raz veselé, inokedy ťažšie ale v konečnom dôsledku nezameniteľné. Preto verím, že Lívii to vydrží dlho a čoskoro sa bude pýšiť tým ako roky tvorí svoje textilné knižky a mnoho iných vecičiek pre detičky. Mimochodom dnes nám jednu takú interaktívnu textilnú knižku zvanú aj ako „quiet book“ venovala do súťaže.

Ak ju túžite vyhrať a potešiť ňou svoju alebo niekoho iného ratolesť, stačí napísať na dnešnú otázku odpoveď…

Aké zvieratká sa nachádzajú na hrkálkach, ktoré ponúka Livuška? Odpoveď nájdete v jej galérii na Sashe 🙂

Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať.

 

Zajtra tu máte výsledok, preto poriadne sledujte 🙂 a zároveň tu bude posledný deň súťaže, v ktorom sa predstavím ja aj so svojou značkou LukZu design. A ako som spomínala posledná súťaž bude trvať dlhšie, keďže v tento deň asi väčšina z nás trávi momenty so svojimi najbližšími.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Lubka – Gratulujem!

textilna knizka

textilna knizka

textilna knizka

textilna knizka

textilna knizka

36 komentárov

 1. Nikola Benková

  23. decembra 2017 at 23:35

  zajačiky a prasiatko 🙂

 2. Mary

  23. decembra 2017 at 23:17

  Zajkovia a Pán prasiatko.

 3. Em

  23. decembra 2017 at 22:56

  Zajkovia a prasiatko???
  Pre krstniatko ❤

 4. Aďa

  23. decembra 2017 at 22:20

  Zajkovia a prasiatko

 5. Zuzana M.

  23. decembra 2017 at 22:10

  Zajačiky a prasiatko

 6. Marcella

  23. decembra 2017 at 20:23

  Zajkovia a prasiatko

 7. Andrea

  23. decembra 2017 at 19:09

  Zajkovia a prasiatko ,knižka by bola pre synovca Matúska ,ktorý bude onedlho oslavovať svoje prvé narodeniny

 8. Vlasto

  23. decembra 2017 at 18:23

  Zajačikovia a prasiatko.
  Knižka by bola pre dcérku.

 9. Vanda Vargová

  23. decembra 2017 at 15:36

  Krása ?
  Zajkovia a prasiatko 🙂

 10. Silvia Tkáčová

  23. decembra 2017 at 13:55

  Zajačiky a prasiatko 🙂 knižôčku by som darovala 2-ročnej dcérke a neskôr synčekovi, ktorý je ešte v brušku:)

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.