advent giveaway, handmade

22. deň – handmade adventný kalendár

Hohohoooo, už dvakrát sa vyspíme a máme tu Vianoce. Aj vy sa tak nesmierne tešíte ako ja? 🙂 Nesmieme však zabudnúť ešte na posledné šikovné žienky. Dnes ňou bude Betka, ktorá tvorí krásne kúsky z ľanu pod značkou Abreadbag, vďaka ktorým viete šetriť našu prírodu a životné prostredie. O tom si ale povieme viac v dnešnom rozhovore.

Kto to je?

Betka sa venuje sa šitiu bytových a kuchynských doplnkov z ručne tkaného slovenského ľanového plátna a výrobkov zo 100% ľanu. Abreadbag a tvorba z ľanu vznikla jedným jednoduchým nápadom a jedným voňajúcim bochníkom
chleba, zároveň s cieľom v domácnosti minimalizovať odpad, recyklovať a uchovávať potraviny a pečivo v prírodných obaloch a tým šetriť našu prírodu a životné prostredie. Aj preto majú prevahu v jej tvorbe vrecká na chlieb. Všetky látky, z ktorých sa šijú vrecúška a aj samotný ľan sa vopred predpierajú a až potom z nich vznikajú samotné výrobky. Prevažnú väčšinu kolekcii – podšitých vrecúšok na chlieb si navrhuje sama, od strihu až po samotnú realizáciu. Pracuje výlučne s prírodnými materiálmi. Zameriava sa hlavne na slovenský trh a postupne a malými krokmi výrobky putujú aj za naše hranice. Kupujú si ich najmä Slováci žijúci v zahraničí, ktorí si chcú priniesť do svojich nových príbytkov spomienky a vôňu pravej slovenskej domoviny.

Pri ich kúpe budete mať istotu, že vlastníte originálny slovenský výrobok z prírodných materiálov, ručne vyrobený, s kvalitne prepracovanými detailami a hlavne dlhodobo použiteľný. Betka je otvorená a flexibilná aj k požiadavkám zákazníka, realizuje návrhy do interiérov a exteriérov. Komunikácia a spolupráca je pre ňu veľmi dôležitá, nekončí sa to samotným predajom, ale pokračuje aj ďalej. Chce, aby každý zákazník dostal to, čo si objednal a začo zaplatil. Zaujíma sa o to, či je s výrobkom a s jeho používaním spokojný. Jej ľanové výrobky majú nielen úžitkovú, ale aj morálnu hodnotu, tvorí na základe pravidiel : Vedieť kto som, nezabudnúť na tradície a pretransformovať ich do dnešnej modernej doby. Zodpovedne ísť za kvalitou výrobkov a vážiť si každého svojho zákazníka.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Tvorím už od malička, vďaka mojim rodičom a mojej kreatívnej mamine som mala možnosť vyskúšať rôzne techniky šitia spojené s kombináciou s výšivkami, s háčkovanými doplnkami, či s pletením.

Čo sa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

V prvom rade záujem o moje produkty, ktoré majú pridanú hodnotu. Pomáham zlepšovať a už teraz môžem povedať, že širším záberom zákazníkov naše životné prostredie, šetrím spoločne s nimi našu prírodu, spoločne dostať do povedomia potrebu recyklácie a rozšíriť ekologické myslenie.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Úprimne? Nie je to jednoduché, to potvrdí každý handmade tvorca.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

V prvom rade teraz potrebujem rozšíriť Abreadbag o ďalšie pomocné ruky. Dokúpiť ďalšie šijacie stroje, rozšíriť ponuku výrobkov. Nechcem predbiehať, mám stanovené krátkodobé ciele a verím, že sa mi pomocou nich podarí splniť môj dlhodobý cieľ.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Uvedomiť si, že tvoriť sa dá s čímkoľvek, je toľko inšpiratívnych handmade tvorcov. No to najdôležitejšie je, že to čo robím ma baví, robím to s nadšením, s radosťou aj napriek všetkým ťažkostiam a prekážkam, ktoré každého z nás stretnú. To je jedinečné na handmade, ak tvoríme s láskou, je to z našich výrobkov vidieť a cítiť. Nevzdať sa hneď na začiatku, mať pevnú vôľu, odhodlanie a veriť v seba a svoj produkt.

 

Betka je naozaj šikovná a talentovaná žienka a bolo mi nesmiernou radosťou ju spoznať. Jej výrobky majú skvelú myšlienku a zároveň okulahodiaci dizajn do každej kuchyne. Presne taký set v podobe košíka a utierky nám aj venovala do súťaže. Poviem vám keby som mohla nechám si ho, lebo je naozaj krásny. Tak ako každý jeden jej výrobok. Nebojte sa , moje svedomie mi to však nedovolilo a tieto krásne kúsky sú v dnešnej súťaži.

Túžite vlastniť tento set minimálne tak ako ja? 😉

V tom prípade mi napíšte do komentára o koľkokrát viac v zime hreje a v lete chladí ľan oproti vlne? Odpoveď hľadajte na jej facebook stránke.  Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať a zajtra tu máte výsledky.

 

Zajtra tu máme posledný deň kreatívnu dušu, ktorú vám predstavím a na záver som už len ja so svojou tvorbu. Dúfam, že sa ešte tieto posledné dni zapojíte, lebo vás budú čakať naozaj zaujímavé kúsky.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Zuzana D. – Gratulujem!

abreadbag

abreadbag

lanove_vrecusko

27 komentárov

  1. Nikola Benková

    22. decembra 2017 at 23:48

    5x viac 🙂

  2. Silvia T.

    22. decembra 2017 at 23:37

    Ľan v zime hreje a v lete chladí,5-krát viac ako vlna.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.