advent giveaway, handmade

19. deň – handmade adventný kalendár

Dni do Vianoc sa nezadržateľne skracujú a vianočná panika začína. Či začína konečne pokojná vianočná atmosféra? Nechám to na vás ako to vnímate. V každom prípade náš handmade adventný kalendár pokračuje. Dnes spoznáme jednu z mojich roky obľúbených značiek. POKO LOKO, ktorú tvorí šikovná a večne veselá Biba s jej priateľom Romanom.  Poďte ich spoznať aj vy trochu viac.

Kto to je?

Biba s Romanom sa pod značkou POKO LOKO venujú navrhovaniu vzorov a  ručnej potlači pančúch. Všetky vzory sú ich autorské. Vymyslia, nakreslia, dajú na sito a Biba veselo potláča. Nasleduje skúška vzoru, ako sedí na nohách, ako vyzerá farebnosť. Ich produkty potláča Biba v spoločnom ateliériku technikou sieťotlače. Celú výrobu až po predaj má na starosti ona, takže ak zákazníčka potrebuje poradiť alebo by chcela inú farbu potlače, vie jej odporučiť najvhodnejšiu kombináciu. Ale ako sa vlastne k tomu celému dostali? Ak ste zvedaví čítajte ďalej.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

U nás doma sa stále niečo vyrábalo, šilo. Môj prvý pracovný priestor na tvorbu som si vytvorila na kufríkovom barbie domčeku. Neskôr ma mama učila fotiť a vyvolávať si filmy a fotky v kúpeľni a potom aj šiť. Takže odtiaľ to nebolo až tak ďaleko k rozhodnutiu študovať na vysokej škole textilný dizajn.

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Vždy som sa chcela živiť svojou tvorbou. Počiatočný úspech ma nakopol k tomu, aby som sa tým začala živiť. Bol správny čas, priateľ aj rodina ma podporovali, nemala som žiadne finančné záväzky. Keby som to neskúsila vtedy, neskôr by som už nemusela mať možnosť.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Celkovo, podnikanie nie je nič jednoduché. Na Slovensku pre malých podnikateľov nie je vytvorené prostredie. Ale keď je človek naozaj rozhodnutý a má podporu okolia, ktorí mu dokážu pomôcť aj poradiť, je to o dosť ľahšie.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Tvoriť, vymýšľať a učiť sa novému a vylepšovať staré. ☺

Na záver. Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Určite si treba na začiatok premyslieť celkový koncept. Vytvoriť súbor výrobkov, ktoré budú mať niečo spoločné, aby ste boli viac zapamätateľní pre zákazníkov. Vytvoriť logo, vymyslieť názov, vytvoriť skvelé foto produktov a popis k produktom. Nájsť si svoj protiklad. Tvorca na svoju tvorbu pozerá skôr „emotívne“, treba však nájsť osobu „racionálnu“ ktorá dokáže objektívne ohodnotiť vašu tvorbu a celkovo vašu značku. Nebáť sa počiatočnej byrokracie, mnohí už touto cestou išli a radi poradia alebo nájdete odpovede vo fórach či diskusiách.

 

Som rada, za dnešný rozhovor s POKO LOKO 🙂 aj ich užitočnými radami. Hlavne sa teším na ich ďalšie nové vzory na pančuchy, lebo vždy vedia prekvapiť. Jednu z tých čerstvejších noviniek nám aj venovali do súťaže. Tou sú tieto vtáčikové pančuchy, ktoré sme pre vás nafotili v spolupráci s fotografkou Mish a blogerkou Zuzkou. Začo im touto cestou ďakujem. Biba sa rozhodla, že výherca si dokonca môže rovno vybrať jednu z troch veľkostí. Takže milé slečny nie ste limitované. 🙂 Aby to nebola len taká obyčajná súťaž, mám pre vás opäť úlohu.

Tak ako, chceli by ste mať tieto veselé farebné pančuchy doma?

V tom prípade mi napíšte do komentára, aký text je potlačený na dvoch výrobkoch, čo má POKO LOKO v ponuke a nie sú to pančuchy 🙂 K tomu pripíšte akú veľkosť pančúch by ste chceli. Malá pomôcka, všetko viete nájsť na ich webe keby náááhodou. Výsledok súťaže potom ako vždy, na druhý deň a nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať.

 

Zajtra opäť s jednou kreatívnou osôbkou a ďalšou súťažou.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Lucia B. – Gratulujem!

pokoloko_pancuchy

38 komentárov

 1. Zuzana Zelmanová

  19. decembra 2017 at 23:24

  Mám nakúpené !
  ? veľkosť S

 2. Miroslava Benova

  19. decembra 2017 at 23:00

  Mam nakupene ???? velkost L

 3. jana

  19. decembra 2017 at 21:54

  mán nakúpené velkost S

 4. Jana Samsonova

  19. decembra 2017 at 21:11

  Mám nakúpené ! vel. M

 5. Eliška

  19. decembra 2017 at 20:35

  Mám nakúpené!
  Veľkosť M 🙂

 6. Tina

  19. decembra 2017 at 20:32

  Mám nakúpené …M 🙂

 7. Martina

  19. decembra 2017 at 20:10

  Mám nakúpené! Veľkosť asi M 🙂

 8. Marcela

  19. decembra 2017 at 19:55

  Mám nakúpené! (Batoh a taška), veľkosť L

 9. Marcella

  19. decembra 2017 at 19:53

  Na taške a batohu je nápis Mám nakúpené ! Veľkosť pancuch M

 10. Iveta Ondáková

  19. decembra 2017 at 18:56

  Mám nakúpené ! vel. M 🙂 ondakovai@azet.sk

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.