vankúš_melónik

20. deň – handmade adventný kalendár

Máme tu 20.ty deň a už len 4 dni do Vianoc! Tešíte sa? Ja veru áno a poviem vám, mám aktuálne tak vianočnú náladu ako nikdy. Možno je to aj týmto adventným kalendárom a nadšením s akým s vami otváram okienka, aj keď už viem dopredu čo tu nájdete. Je však radosť vidieť, že záujem o našich šikovných ľudí je. Dnes vám preto prinášam ďalšiu talentovanú žienku. Je ňou Julka so svojou značkou Love Colors, ktorú podľa mňa isto poznáte, keďže má svoj nezameniteľný rukopis. Ak ju však nepoznáte alebo chcete spoznať trochu viac prečítajte si dnešný rozhovor.

Kto to je?

Love Colors to je značka, ktorá sa venuje šitiu, výrobe originálnych bytových textílií. Jej hlavným zámerom je vytváranie ručne vyrobených kvalitných bytových textílií, dekorácií, posteľnej bielizne a mnoho iného, s ktorými prispieva k vyvinutiu silnej individuálnej osobnosti. Julka sa snaží zachovať určité módne elementy, a je naklonená k novým trendom. No to najdôležitejšie pre ňu je okrem krásy, praktickosť a kvalitné spravovanie. Navrhuje nielen detské vecičky, ako výbavy do postieľky, dekoračné vankúšiky, hracie deky ale tvorí aj dospelým. Je quilterka telo i dušou, a jej umelecky prešívané prehozy slúžia v domácnostiach po celom svete.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Pochádzam z umeleckej rodiny, takže tvorenie pre mňa bol celkom prirodzeným aspektom môjho života. Od malička som kreslila, maľovala, neskôr som sa dostala k šitiu, lebo stará mama z maminej strany bola krajčírka a ja som u nej v detstve trávila veľa času. Na moje 15. narodeniny som dostala môj prvý šijací stroj a od tej doby trvá láska k šitiu. 🙂

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Možno tým, že viacerí z mojej rodiny sa venovali rôznym umeleckým činnostiam, od detstva som mala možnosť spoznať umelcov, ktorí sa k tvoreniu venovali naplno a dokonca ich to aj živilo. Prišlo mi preto prirodzené, že tvorenie alebo handmade nemusí byť len hobby popri „normálnej“ práci, ale môže byť ozajstná práca. Podnikavú dušu a vytrvalosť som asi zdedila od môjho otca, ktorí ma naučil toho veľa a som mu vďačná za podporu a dobré rady, ktoré sú nad zlato. Priznám sa, že nikdy som si nevedela predstaviť svoj život v korporáte. Pred materskou som pracovala ako dizajnérka bižutérie v jednej veľkej firme v Čechách, ale vždy som vedela, že ja potrebujem väčšiu slobodu. Na druhej strane zosúladiť rodinu, malé deti s prácou je neskutočné ťažké. Neviem si predstaviť, že by mi nejaký šéf v nejakej firme toleroval poobedňajšie krúžky, a školské aktivity s deťmi.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Slovensko je malá krajina, a trh je presýtený. Nie všetko funguje tak aby sme sa mohli naplno venovať naším záľubám, myslím tu na rôzne legislatívne a byrokratické nezmysly. Ale verím, že postupne sa aj toto zmení, len musí byť silná iniciatíva. Stále je veľa výrobcov, ktorí svoje handmade činnosti robia na čierno, predávajú nekvalitné nepodarky, podliezajú cenami, lebo nemajú zďaleka toľko výdavkov ako my „oficiálne tvoriaci“… Samozrejme tým režú konár aj pod sebou, ale verím, že ľudia uprednostňujú overených, kvalitných handmade tvorcov a tento „trend“ sa bude meniť len k lepšiemu.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Plánov je vždy viac než ja osobne dokážem splniť ale snažím sa a verím, že v budúcnosti sa mi podarí vybudovať silnú koncept značku. Chcem trošku zúžiť sortiment a zameriavať sa len na určité komodity. Musím však zainvestovať do nových špeciálnych strojov, takže momentálne riešim rozšírenie môjho strojového vybavenia. Pracujem aj na webovej stránke a eshope, dúfam že začiatkom nového roka už bude prístupná 🙂

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

V prvom rade im prajem veľa trpezlivosti a síl. Bohužiaľ nielen na Slovensku ale aj celkovo je známe, že trh je presýtený, a zákazníci sú čoraz viac náročnejší. Odporúčam im, aby sa pustili do niečoho úplne originálneho, čo okrem nich nikto iný nerobí. Dôležitý je originálny dizajn a kvalitné vyhotovenie. Handmade podnikanie nie je ničím jednoduchší ako biznis v inej sfére, akurát je ťažšie preraziť.

 

Ďakujem Julke, za príjemný rozhovor a jej pohľad na svet handmade, spolu s užitočnými radami. Osobne ma jej tvorba uchvátila hneď ako som ju videla a keby žijem sama tak moje „kráľovstvo“ je plné roztomilých vankúšov od Love Colors. Poteším však vás, lebo jeden nám darovala do súťaže. Presnejšie tento melónik na „zakusnutie“ môže byť práve váš. Stačí skúsiť šťastie a zapojiť sa do súťaže.

Ako môžete vyhrať tento rozkošný letný vankúšik v podobe melónika?

Napíšte do komentára ako sa volá nová detská kolekcia, ktorá spadá pod Love Colors? Odpoveď nájdete v jej Sashe obchodíku. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať a zajtra tu máte výsledky.

 

Zajtra tu samozrejme budete mať aj jednu z posledných troch kreatívnych žien, ktoré vám predstavím. Aj keď sa blížime ku koncu tohto handmade adventného kalendára máte sa ešte na čo tešiť. Verte mi 😉

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Petra K. – Gratulujem! (Update – 1. výherkyňa sa neozvala do stanoveného termínu)

42 komentárov

 1. Nikola Benková

  20. decembra 2017 at 21:53

  RainBoo 🙂 a nadhernee

 2. Silvika

  20. decembra 2017 at 21:34

  RainBoo 🙂 dcérke by sa veľmi páčil teda

  1. ZuZu

   23. decembra 2017 at 8:22

   Prosím odpíš mi na mail aby som ti mohla doručiť výhru, pokiaľ sa mi do 5 dní od vyžrebovania neozveš bohužiaľ budem žrebovať znova.

 3. Erika Rebrošová

  20. decembra 2017 at 18:30

  Rainboo 🙂

 4. Margitka

  20. decembra 2017 at 17:48

  Jú, je to RainBoo 🙂 Krásny vankúšisko, trochu provokatér za týchto zimných usnežených dní 🙂 figuguri@gmail.com

 5. Diana Nagyova

  20. decembra 2017 at 14:29

  RainBoo ??

 6. Mary

  20. decembra 2017 at 14:18

  RainBoo detské kolekcie

 7. Lenka Madlenová

  20. decembra 2017 at 13:49

  RainBoo sa volá! ježiško ja to chceeeeem parádne to je všetko 🙂
  lenka.madlenova@gmail.com

 8. Ivona

  20. decembra 2017 at 13:14

  Volá sa RainBoo 🙂 ten vankúšik je krásny 🙂 na zjedenie 🙂 jancova.ivona@gmail.com

 9. Zrzoska

  20. decembra 2017 at 12:53

  RainBoo
  Krásne vecičky

 10. Maria

  20. decembra 2017 at 11:49

  Jujj sice tuto pracu poznám ale nevlastnim nič z Julkynej dielne 🙂
  Podznačka je RainBoo
  Tokynka@gmail.com

 11. Zuzana Úradníková

  20. decembra 2017 at 11:42

  Vola sa RainBoo ?04zuzana@azet.sk

 12. Gabriela

  20. decembra 2017 at 11:34

  Jej kusok leta… RainBoo

 13. ZinaK

  20. decembra 2017 at 10:38

  Uz dlhsie obdivujem tieto Julkine nadhery,vsetky.Takze viem,ze detska kolekcia sa vola Rain Boo 😉

 14. Karin Rapšová

  20. decembra 2017 at 10:27

  RainBoo

 15. Majka L.

  20. decembra 2017 at 10:20

  RainBoo …krasne a farebne ??

 16. Miroslava Potočiarová

  20. decembra 2017 at 9:36

  RainBoo

 17. Lubica

  20. decembra 2017 at 9:06

  Volá sa RainBoo.
  Veľmi pekná práca.

 18. Katka

  20. decembra 2017 at 8:42

  Vola sa RainBoo 😉

 19. Nela Procházková

  20. decembra 2017 at 8:40

  RainBoo 🙂

 20. Anita

  20. decembra 2017 at 8:08

  Rain Boo 🙂 su to vsetko naozaj krasne vyrobky, aj ked nevyhram viem kde sa obzerat po doplnkoch do detskej izby

 21. Martina

  20. decembra 2017 at 8:02

  RainBoo úžasné výrobky ♥ rada by som pre svoje krstniatko 🙂

 22. Drew

  20. decembra 2017 at 7:46

  Ja odpadnem!! To je pecka tie vankúše 😀
  A volá sa RainBoo 🙂

 23. Katarína Grofiková

  20. decembra 2017 at 7:34

  RainBoo

 24. Petra

  20. decembra 2017 at 7:09

  vola sa RainBoo 🙂 uzasne vyrobky, vesele a hrave

 25. Andrea Fašková

  20. decembra 2017 at 1:49

  RainBoo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.