bodkočiarka

Téma bodkočiarka – ako kombinovať vzory

Téma bodkočiarka alebo presnejšie kombinovanie vzorov, v našom prípade bodiek a pásikov, sa tu neobjavilo náhodne. Viete dostala som tip na jednu zaujímavú ponuku práce v módnom svete. Mňa to zaujalo natoľko, že som si povedala aj so svojim drahým, že prečo to neskúsiť. A viete čo? Skúsila som! Vybrala som outfit alebo presnejšie rovno 3 na danú tému, ktorú som si zvolila z možnej ponuky. Natočili a nafotili prvé dva outfity v tom najhoršom počasí aké len mohlo byť pre natáčacie podmienky. Na koniec mal byť tretí look, kde som mala o danej téme a dôvodoch výberu práve nej,  čo to porozprávať. A?! Skončila som! Áno dar slova, nemám a mám sa naozaj ešte čo učiť. Vzdala som to, ale nevadí. Človek sa postupne učí a pevne verím, že raz sa naučím aj toto. Na niektoré veci treba jednoducho vyzrieť a tiež nabrať skúsenosti. Vráťme sa ale späť k téme bodkočiarka a k celkovému kombinovaniu vzorov. 

Bodkočiarka

Čo by ste si vy predstavili pod touto témou?

Presne, tak jedná sa o kombinovanie tak známych vzorov ako sú bodky  a pásiky. Veľké malé, farebné alebo klasické bieločierne.  Jednoducho od výmyslu sveta. Bodky a pásiky môžete kombinovať ako na oblečení ale aj v kombinácii s doplnkami. Prečo som si ja vybrala túto tému? Z jednoduchého dôvodu milujem inakosť a veľa ľudí na Slovensku sa kombinovať vzory ako keby bojí, pritom je to tak skvelé a zábavná vec. V tejto téme som sa ja rozhodne našla a povedala som si, prečo vám neukázať ako to robí ja. Viem, že nie každému to bude asi „pochuti“ ale ja som typ osoby čo rada experimentuje. Nebojím sa kombinovať aj to čo je pre iných nekombinovateľné. Neriešim, či na mňa na ulici pozerajú alebo nie je. Idem si podľa toho čo sa mi páči a čo by som si pokojne obliekla, či presnejšie zladila ja. Toto bol ďalší z dôvodov vybrať si práve túto tému. Dá sa v nej experimentovať naozaj na rozličné spôsoby.

1.Bodkočiarka do upršaného dňa

V tomto outfite som volila dominantné gumáky, ktoré svojimi pásikmi podtrhli tému a k tomu jednoduché ale pri tom strihovo zaujímavé šaty od českej dizajnérky Mikely Tlustej, ktoré  zas svojimi červenými bodkami oživili celý look. K tomu som volila jednoduchú ale pritom trendy nepremokavú koženú bundu do týchto chladných jesenný dní. Celé to ukončila bodkou na záver v podobe podľa mňa krásneho a praktického ruksaku od Aldo. Kombinácia modrej, čiernej, červenej a biele tak zapadá do seba skvele ako puzzle. Nie až tak výrazný ale pri tom hravý outfit na bežné jesenné dni na svete.

dress – Mikela da Luka via Zoot, wellies – Tom Joule via Zoot, backpack – ALDO via Zoot, jacket – Asos

2.Bodkočiarka do mesta

O niečo viac hravejšie a farebnejšie. Presne tak vznikla druhá kombinácia, ktorá možno na 1. pohľad bude niečo šialené ale s odstupom času si poviete, že takto by to aj šlo. Krásna bodkovaná sukňa A-čkového strihu čo sadne skoro každej postave, k tomu páskovaný námornícky top s trefným nápisom od  ZOOT-u a celé to doladiť koženou bundou a mentolovými lodičkami s kabelkou. Crazy úlet alebo ani nie? O tom má byť móda o experimentovaní  a hravosti. 

skirt – Dorothy Perkins via Zoot, t-shirt – Zoot Original, handbag – Meatfly via Zoot, jacket – Asos

3.Bodkočiarka trochu extravagantnejšie

Posledný look som poňala, presne vo svojom štýle na 110%. Dávka extravagancie v podobe blúzky a elegancie vďaka strihu sukne a lodičkám. Jednoducho ale zároveň naozaj crazy. Už mi chýbala len nejaká clutch kabelka a bolo by to doťuknuté ako sa patrí. Tú som ale zabudla zvečniť na foto.

blouse – Miss Selfridge via Zoot, skirt – Dorothy Perkins via Zoot

K záveru mám pre vás ešte video, ktoré sme spravili s mojim drahým. Síce primárne malo slúžiť ako výstup na zapojenie sa do témy ale aj keď sa nám hovorené slovo nepodarilo zaznamenať použiteľne, máte tu aspoň zábery z prvých dvoch outfitov. Dúfam, že ste sa inšpirovali a odhodláte sa kombinovať aj vzory, akými sú napríklad aj spomínané bodky a pásiky. Nemusíte zo začiatku takto „bláznivo“ ale verte mi ak sa raz rozhodnete to skúsiť, bude vás to lákať stále viac 🙂

2 komentáre

  1. Teri the Butter

    14. novembra 2017 at 16:30

    Tak abych pravdu řekla, z kombinování vzorů jsem vždycky měla strach. Možná proto, abych to neudělala uplně špatně a nevypadala jako blázen. Což by mi bylo jedno, kdybych si v té kombinaci byla JÁ jistá a cítila bych se v ní dobře. No já si však jistá nebyla a raději od toho pokusu upustila… Ale když teď na to koukám, je to prostě nádhera! Ten třetí outfit mě naprosto ohromil! Jako fakt, krása! 🙂

  2. Zuzka K

    14. novembra 2017 at 7:45

    Ja sa pri vzoroch držim hesla – menej je viac, ale musim uznat, že toto naozaj vyzerá pekne a človek by nepovedal ako pekne sa daju skombinovat tieto dva vzory. Velmi sa mi páčia prvé bodkované šaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.