advent giveaway, handmade

7. deň – handmade adventný kalendár

Za nami Mikuláš a to jasne hlási, že Vianoce máme predo dvermi. My sme ale ani zďaleka neskončili a veselo vianočne naladený pokračujeme v našom handmade adventnom kalendári, ktorý som si pre vás spolu s handmade výrobcami pripravila. Dnes preto zavítame trochu do sveta handmade voňavého, prírodného a v každodennom živote užitočného. Viete aký druh mám namysli? Že nie? Ani trochu? Poviem vám nie je žena čo by do tejto oblasti nezavítala. Stále nič?  Ok, nejdem napínať. Áno dnes tu máme Luciu s jej prírodnou kozmetikou, ktorú prezentuje pod značkou MusK.

Kto to je?

Aby som bola presná Lucka ako vyštudovaná chemička sa zaoberá výrobou handmade prírodnej kozmetiky – mydiel, šampónov, soli do kúpeľa. Má rada pekné dizajnové veci a práve preto sa snaží aby ich produkty boli krásne, farebné, ale stále si zachovali podstatu prírodného zloženia. Dnes sa dozvieme ako vznikala celá „Mydláreň u slečny Kaplánovej“ skrátene MusK, ako ju všetci poznáme a mnoho ďalších zaujímavostí. Poďme si spoločne niečo viac prečítať o tejto značke a na záver sa zapojiť do súťaže.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Ku kreatívnej tvorbe som sa dostala veľmi dávno, vyskúšala som rôzne handmade techniky, či už to boli šperky, šitie, fimo… Veľmi ma bavilo popri povinnostiach mať koníček, ktorý bol tvorivý a vedela som pri ňom “vypnúť”. Takto som sa postupne dostala až k mydielkovaniu. Prvé mydielka som vyrobila ako svadobné darčeky pre hostí kamoške, odvtedy som vášni mydielkovania úplne prepadla.

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Dlho som sa mydielkovaniu venovala popri práci na plný úväzok. V momente keď už víkendy a volné dni nestačili na vytvorenie dostatočného množstva produktov, vedela som že je čas spraviť veľké rozhodnutie.  To pre mňa nebolo jednoduché, predsa človek potrebuje určité istoty ale rozhodnutie padlo. Som s ním veľmi spokojná aj keď to chce veľa driny, som šťastná že robím prácu, ktorú milujem.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku? Ešte k tomu s kozmetikou?

Podnikať s handmade? Ťažké, ale ľudia na Slovensku stále viac inklinujú k handmade, aj čo sa kozmetiky tyká. Vraciame sa k prírode a čistým veciam. Treba mať určite plán. Ja som vďačná za podporu, ktorú som mala vo svojej rodine, bez nich by všetky rozhodnutia boli oveľa ťažšie. Totižto podnikať v kozmetike má svoje špecifiká, už len tým, že produkty používame na telo, preto je veľmi dôležité byť pozorný pri výrobe.  Takisto sa to týka legislatívnej stránky, schválenie výrobne, testovanie produktov, ich notifikácia a pod.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Do budúcna určite plánujeme rozširovať ponuku našich produktov. Veríme, že novinky budú ešte do Vianoc treba sa nechať prekvapiť.

Na záver už len skús podariť čo by si ty odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú? Aj napríklad v tej spomínanej kozmetike. 

Treba si veriť, mať plán a robiť to, čo nás baví. Začiatky nie sú jednoduché ale treba vytrvať, lebo mať prácu, ktorú milujeme je veľmi veľa. Chce to veľa trpezlivosti a času dotiahnuť tie začiatky, čo sa legislatívy týka, keď to ale človek myslí vážne, dá sa to zvládnuť. 🙂 Tiež to chce veľa teoretického štúdia 🙂 nájsť to svoje naj, skúšať svoje vlastné recepty, vylaďovať…

Som rada, že sme trochu spoznali aj niekoho z odvetvia prírodnej slovenskej kozmetiky. Vidieť, že na Slovensku sa predsa len dá podnikať legálne aj v oblasti kozmetiky. Len treba chcieť trpezlivosť, vytrvalosť a hlavne plán, ktorý sa Lucii evidentne darí postupne realizovať. Mňa to nesmierne teší, lebo sama vlastním doma od MusK, pár výrobkov a neviem si ich vynachváliť. Ďakujem, preto za dnešný rozhovor a pomaly sa presúvame k spomínanej súťaži. Dnes nám totižto venovali do súťaže voňavý levanduľový set.

Kto z vás miluje vôňu levandule?

V tom prípade ste tu správne, lebo dnešnou výhrou bude set v podobe tuhého šampónu, mydielka a krásne čipkovanej mydelničky. Stačí napísať do komentára aký názov má mydielko, ktoré vidíte na foto. Menšia pomôcka odpoveď nájdete na ich stránke. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený na ďalší deň a nájdete ho tu na konci príspevku.

 

Nezabudnite ďalší deň znamená ďalšia kreatívna duša a ďalšia súťaž o nejaký zaujímavý handmade výrobok.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Jana Sasmonova – Gratulujem!

Musk prírodná kozmetika

Musk prírodná kozmetika

Musk prírodná kozmetika

53 komentárov

  1. Jana Samsonova

    8. decembra 2017 at 13:00

    Ďakujeem 🙂

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.