advent giveaway, handmade

17. deň – handmade adventný kalendár

V 17.ty deň vitajte vo svete háčkovanom a plnom hračiek, a roztomilostí. Tie nám prináša šikovná Zuzka, ktorá naozaj šikovnica a jej „spoznávacím znamením“ sú jej milé žirafky a háčkované záložky zvieratiek. Vďaka nim som ju objavila a zaregistrovala v handmade svete aj ja.  Čo keby sme sa však o Zuzke dozvedeli viac? Neviem ako vás, ale mňa by o nej zaujímalo aj čo to viac.

Kto to je?

Ako som už písala v začiatkoch, Zuzka sa venuje háčkovaniu pod svojou značkou Handmade by Zuzika. Momentálne zatiaľ viac menej háčkuje podľa návodov iných autoriek, no pomaličky sa už dostáva k tomu, že začína navrhovať vlastné záložky a má rozpracovaných ešte niekoľko ďalších kolekcií zameraných či už na záložky, hračky alebo bytový textil. Ako sa k tomu celému dostala a čo ju nakoplo k tomu aby s handmade začala podnikať sa dozviete v našom menšom rozhovore.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Kreatívnej tvorbe sa venujem asi od kedy si pamätám, no pri ničom som nevydržala nejak extra dlho. Až keď sa mi mal narodiť synček, rozhodla som sa, že chcem pre neho niečo vytvárať a začala som sa učiť háčkovať. A drží ma to do dnešného dňa a baví ma to stále viac 🙂

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Vždy som chcela mať prácu na doma, a nie niekam stále dochádzať a ešte k tomu nezvládam mať nejakú autoritu nad sebou. Takto môžem pracovať aj sa naplno venovať rodine, a zároveň nie som nútená zostávať na jednom mieste, keďže háčkovať sa dá kdekoľvek.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Pre mňa zatiaľ pomerne ťažké, ale začína sa to už pomaly zlepšovať. Nie som na trhu ešte dlho a konkurencia je dosť veľká. Hlavne je veľa ľudí, ktorý to majú ako svoje hobby a predávajú svoje výrobky pod cenu.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Stále napredovať. Pre mňa to momentálne znamená začať sa zameriavať na všetko čo mám v hlave a dostať to z nej do finálnych produktov. A tak isto mám v pláne rozšíriť svoje pôsobenie aj za našimi hranicami.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?
Sama som viac menej len na začiatku a ešte ma čaká dlhá cesta, takže radiť zatiaľ veľmi nemôžem. Môžem im jedine povedať, že sa netreba vzdávať a mali by si ísť za svojim snom, a tým čo ich baví.

 

Som rada, že sme opäť nazreli k tvorbe jednej z mnohých šikovných, žienok ktoré máme na Slovensku. A ešte viac som rada, že sa neboja v tejto oblasti podnikať, aj keď je nás handmade tvorcov, každým  rokom viac. O to väčšiu radosť mám aj zo Zuzky, ktorá je možno len v začiatkoch ale chuť a nadšenie jej nechýba. Handmade by Zuzika nám samozrejme tiež venovala niečo pre malých aj veľkých a to tento setík hačkovaných líšok. 🙂

Ak by ste ho chceli získať, stačí len zodpovedať dnešnú otázku…

Čo robia naše líštičky, ktoré sú v súťaži na foto? Menšiu pomôcku nájdete TU. Nepovinne, môžete napísať aj do akej knižky by práve putovala záložka. Som zvedavá čo takého čítate, hodili by sa mi tipy. 😉 Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať a zajtra tu máte výsledky.

 

Samozrejme na ďalší deň bude opäť šikovná žienka v tomto prípade talentovaná slečna, ktorá vám prinesie nové prekvapenie do súťaže.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Petra – Gratulujem!

líška_a_záložka

líška_a_záložka

32 komentárov

 1. ZuZu

  20. decembra 2017 at 9:30

  Všetci čo ste mi napísali aj knižku do akej by záložka išla, tak vám ďakujem za tipy… niektoré ma zaujali dokonca natoľko, že si ich pravdepodobne postupne zaobstarám 😉

 2. Soňa Horáčková

  18. decembra 2017 at 6:16

  Spia

 3. Petra

  17. decembra 2017 at 23:24

  sú náádherné 🙂 …spinkajú
  petra.lackova.mt@gmail.com

 4. Martina Rončáková

  17. decembra 2017 at 22:12

  Spinkajú a tá malá čaká na otvorenie v knižke, popritom ju stráži 🙂 ..bola by som rada, keby strážila moju knižku od Francine Riversovej- Istý ako úsvit 🙂

 5. Diana

  17. decembra 2017 at 21:26

  Spia 🙂 a dala by som si ich do knižky odsúdený prežiť

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.