17. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

V 17.ty deň vitajte vo svete Almara Soap. Máme tu 1. x pre zmenu niekoho od našich susedov z Čiech. Veronika, ktorá je hlavou celej značky Almara Soap bola ochotná a dala mi možnosť ju tiež vyspovedať. Zároveň mám podarovala krásny balíček do súťaže. Neviem ako vás, ale mňa by o nej zaujímalo aj čo to viac. Poďme sa, teda niečo viac o nej dozvedieť.

Kto to je?

Almara Soap je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu mydiel.  Stojím za ňou Veronika, ktorá s tvorbou mydielok začala približne pred 4 rokmi. Aktuálne jej pomáhaj aj jej manžel a zároveň mnoho stálych ale aj občasných spolupracovníkov. Mydlá vyrábajú tradičnou metódou za stude, čiže v základných surovinách nenájdete žiadne polotovary či pridaný glycerín.

V ponuke majú prírodné, bylinkové so 100% esenciálnymi olejmi a funkčnými zložkami, ktoré v kombinácií s použitými rastlinnými olejmi pomáhajú konkrétnym kožným problémom. Sú určené na každodennú starostlivosť o pleť a telo. Popri prírodnej rade majú v ponuke aj tzv. fancy radu, ktorá je takým ich „úletom“ voňavých a farebných produktov. Je určená tým, ktorý neriešia žiadny kožný problém. Mydielka sú ale aj tak veľmi jemné. Keďže Veronika je sama ekzematik, jej cieľom jej ponúkať práve mydlá, ktoré narozdiel od drogériových produktov nevysušujú pokožku.

Najväčší úspech majú práve ich mydlá na akné, mastnú pleť ale aj na suchú, ekzematickú pokožku. Ich výnimočnosť je práve v tom, že nevyrábajú klasické mydlá v tvare kociek, ale mydlá s naozaj zaujímavým dizajnom. Predtým, ako nazriete na ich eshop, neváhajte si prečítať menší rozhovor s Veronikou a zapojiť sa aj do dnešnej súťaže.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím vás chytila za srdce?

Jsem tvořivec, od mala jsem doma vyráběla různé dekorace, obrázky, ale nejsem bohužel výtvarně nadaná a neumím šít. Vyzkoušet výrobu kosmetických produktů z toho tak nějak vyplynulo úplně přirozeně, jak díky tomu, že miluji přírodu a bylinky, ale i díky boomu, který zažila před nějakou dobou přírodní kosmetika. Časopisy, knihy, internet se začaly zaplňovat recepty na domácí mastičky, takže člověk pochopil, že výroba kosmetiky není jen výsost nějakých velkých firem, a od toho už byl jen krůček k prvním pokusům o výrobu. A proč mýdla, a ne jiné produkty? Mýdla pro
mne mají zvláštní kouzlo. Asi díky tomu, že nejsou v obalu, tudíž je můžete vzít do ruky, rovnou si je očichat, díky tuhé podobě mohou mít někonečně tvarů a barev. To s jiným kosmetickým produktem prostě nezažijete.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov vám to trvalo?

Náročné to samozřejmě bylo, zejména finančně. Ale pokud člověk ví, že jej tato práce baví, a chce se jí věnovat naplno, když si půjde za svým a bude trpělivý, dosáhne kýženého cíle. Zúročila jsem při tom zkušenosti, které mám z dlouholetého působení v PR a v marketingu. Vím, že nestačí jen vyrábět mýdla, navíc způsobem, jako to dělá každý, a doufat v kdovíjaké úspěchy. Ale je to přirozený proces, který zažije každý, kdo začíná od nuly a vypracuje se
jen díky svému umu, trpělivosti, zápalu a přesvědčení, že jeho produkt stojí za to.

Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre vás technicky náročné?

Vzhledem k tomu, že se specializujeme na mýdla a nevyrábíme i přes občasné pokusy zatím žádné jiné produkty, máme to jednodušší. Vím, že naše receptury fungují, pokud nás tedy napadne nějaký nový produkt, i třeba díky poptávce od zákazníků, v podstatě jen stačí vymyslet nový design a vůni. Samotná realizace není náročná, složitější jsou pak všechny legislativní záležitosti okolo. Nevím, jak dalece jsou čtenáři informovaní, ale uvedení kosmetického produktu v ČR a SR je mnohem složitější než ve zbytku Evropy. Každý produkt musíte nechat certifikovat určeným orgánem a zaplatit za to nemalé částky. Pokud produkty nemáte certifikované, nesmíte je prodávat.

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je váš názor na túto skutočnosť?

Je to v podstatě to samé, jako když vaše babička nebo maminka dělá vynikající kompoty nebo marmelády. Taky jí často řeknete: „Vždyť jsou lepší než z obchodu, jdi je prodávat!“ Ono s tím prodejem to ale není jen tak, a samozřejmě je to správně. Mýdla dnes vyrábí kdekdo. Stejně tak jako si snad každý doma někdy uvařil svůj vlastní džem nebo zavařil okurky. Ale dát je do prodeje do obchodů nebo na internet, to by nikoho jen tak nenapadlo. Proto je zvláštní, že i dnes, kdy se o povinnostech výrobce a prodejce v oblasti kosmetiky každý může dozvědět spoustu informací už jen na internetu, stále někdo i ve velkém riskuje pokuty, či zákaz činnosti.

Keďže aj vy sami ste sa rozhodli pre legálnu cestu, prečo  je podľa vás lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

K oficialitám nutným pro výrobu a prodej kosmetiky patří: schválená provozovna a certifikované produkty. Neříkám, že kosmetický produkt vyrobený doma v kuchyni je nějak kontaminovaný, nehygienický či zdraví škodlivý. Ale rozhodně je pro zákazníka zárukou výroby v oficiálním provozu to, že minimálně prošel schválením hygienou. Hlavně, že výrobce není amatér, ale profesionál. To, že může výrobce produkty certifikovat a mít provozovnu s nemalým vybavením, je i záruka toho, že se mu daří. Čili jeho produkty jsou prodávané a vyzkoušené.
Na druhou stranu je nutné říct, že to, že děláte produkty „oficiálně“, bohužel ještě neznamená, že jsou kvalitní. Prostě babiččin kompot vám bude vždy chutnat lépe než ten ze supermarketu. Možná i proto, že víte, že je z poctivých surovin. Stejně jako u výběru potravin, kde už si hodně dáváme záležet na obsahu a čteme seznam ingrediencí, je nutné i u kosmetiky sledovat složení. Pokud chce člověk vybírat opravdu kvalitní produkty, musí se prostě sám trochu vzdělat a informovat. Stejně jako máme v hlavě seznam škodlivých éček v potravinách. Je nutné, abychom znali i kosmetické suroviny. Bohužel i mezi nekomerčními výrobci, jako jsem já, je totiž řada těch, kteří používají ingredience bez jejich hlubší znalosti. Nepoužívají sice parabeny, ropné deriváty, SLES apod., ale na druhou stranu doporučí mýdlo se skořicovým esenciálním olejem na citlivou pleť.

K záveru už len posledná otázka. Aké sú vaše plány do budúcna? Prezraďte, nech vieme čo nové vás čaká. 🙂

Chtěli bychom rozšířit naši nabídku o různé další produkty, ale rozhodně se chceme soustředit na mýdla a případně produkty, které souvisejí s koupelí a následnou péčí. Čili produkty do vany, oleje na obličej, případně peelingy a scruby. Myslím si, že i pro zákazníka je věrohodnější, když nabízíte méně druhů produktů, které opravdu umíte, než obsáhnout celou škálu produktů od A až do Z. Určitě se nikdy nestaneme výrobci celého spektra kosmetických produktů od zubních past přes deodoranty až po opalovací krémy. Již dlouho slibujeme rozšířit nabídku mýdel na vlasy a zákazníci si i žádají různé nové barvy a vůně nasich fancy mýdel, takže to je náš plán pro nejbližsí měsíce 🙂

Nahliadni aj na ich facebook alebo instagram

Ďakujem krásne Veronike za rozhovor, a teraz poďme na spomínanú súťaž o balíček mydielok a cestovnej krabičky z Arboformu, ktoré Almara Soap darovala do súťaže.  Poviem vám, že ich vôňa je čarovná a láka vás vyskúšať každé jedno ihneď. Sama som mala problém odolať 🙂 Vráťme sa ale späť k súťaži. Dnešná otázka je…

Z akých dvoch prírodných materiálov sa skladá Arboform, ktorý je známy aj pod názvom tekuté drevo?

Aby ste to nemali zas také úplne jednoduché, keďže viem že ste šikovní. Chcem od vás aj približné % týchto dvoch materiálov. Odpoveď hľadajte u Almara Soap, viete ju tam veľmi ľahko nájsť. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený ďalší deň a nájdete ho tu na konci príspevku.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca:  Lenka S. – Gratulujem!

mydlo - medový kvet

obal na mydlo z Arboformu

mydlo - opojný zimolez

mydlo - medový kvet

45 komentárov

  1. Michaela Malinová

    18. decembra 2018 at 8:11

    Almarasoap jsem objevila nedavno a laska na prvni pohled ?
    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  2. Tina

    17. decembra 2018 at 23:15

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %) ?

  3. Eli

    17. decembra 2018 at 23:13

    Z lignínu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  4. Naďa

    17. decembra 2018 at 22:51

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  5. Michaela

    17. decembra 2018 at 22:50

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  6. Zuzana

    17. decembra 2018 at 22:34

    z lignínu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %), zvyšnú časť (cca 10%) tvoria prírodné prísady

  7. Erika

    17. decembra 2018 at 22:33

    Arboform sa sklada z ligninu (cca 30 %) a celulozy (cca 60 %). Zvysnu cast (cca 10%) tvoria prirodne prisady.

  8. Denisa Skolodová

    17. decembra 2018 at 22:01

    Lignín – cca 30 %
    Celulóza – cca 60 %

  9. Jana

    17. decembra 2018 at 21:38

    najskor chcem povedat ze ZASNEM! Opat ďalší material namiesto plastu. waaw. vdaka za zase otvorenejšie obzory co vdaka tomuto clanku mam ?
    no a ten super material Afboform (znie to ako zaklinadlo ?) sa sklada z 30 % ligninu a 60% celulozy. zvysne percentá do 100% su z prirodnych materialov tiez. no u mna je toto 200% waw.. super len tak dalej Almara soap, som rada ze som o nej zase citala, aj ked popravde len 2. krat

  10. Lucia K.

    17. decembra 2018 at 20:12

    z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  11. Lucia

    17. decembra 2018 at 20:10

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  12. Zuzana Úradníková

    17. decembra 2018 at 19:43

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  13. Milan

    17. decembra 2018 at 19:02

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %

  14. Ingrid Štefanová

    17. decembra 2018 at 19:01

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %

  15. Andrea

    17. decembra 2018 at 18:57

    Skladá sa z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  16. Katarina

    17. decembra 2018 at 18:33

    Arboform sa sklada z ligninu (cca 30 %) a celulozy (cca 60 %). Zvysnu cast (cca 10%) tvoria prirodne prisady.

  17. Kamil

    17. decembra 2018 at 17:54

    Z celulózy (cca 60 %) a lignínu (cca 30 %).

  18. Janka Kol

    17. decembra 2018 at 17:53

    Z lignínu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  19. Anna P

    17. decembra 2018 at 17:46

    Odpoveď: skladá sa z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  20. Jana Gajdošova

    17. decembra 2018 at 17:22

    Arboform je zložený z 2 prirodných materialov ligninu (cca 30%) a celulózy (cca 60%)

  21. Ivana

    17. decembra 2018 at 16:56

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

    1. Patricoa

      17. decembra 2018 at 19:29

      Arboform sa sklada z ligninu cca 30 % a celulozy cca 60%

  22. Petronela

    17. decembra 2018 at 16:55

    z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  23. Lenka

    17. decembra 2018 at 14:38

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  24. Lenka

    17. decembra 2018 at 14:15

    Skladá sa z 30% ligninu a 60% celulozy 🙂

  25. Ingrid Withalmová

    17. decembra 2018 at 13:45

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  26. Dominika K.

    17. decembra 2018 at 13:01

    Arboform sa skladá z dvoch najviac dostupných prírodných materiálov: ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %). Zvyšnú časť tvoria prírodné prísady. 🙂

  27. Diana

    17. decembra 2018 at 12:44

    Skladá sa z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)
    d.ludrovcova@gmail.com

  28. Petra

    17. decembra 2018 at 12:09

    z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  29. Elena

    17. decembra 2018 at 12:04

    Lignin a celuloza

  30. Milka

    17. decembra 2018 at 11:58

    30% ligninu a 60% celulozy. A velka vdaka za inspirativne clanky 🙂

    1. ZuZu

      17. decembra 2018 at 14:06

      jeej ďakujem za milé slova 🙂

  31. Táňa

    17. decembra 2018 at 11:47

    skladá sa z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  32. Eva Páleníková

    17. decembra 2018 at 10:52

    Arboform sa skladá z: ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  33. Linda D. K.

    17. decembra 2018 at 10:11

    Biologicky odbúrateľný materiál Arboform® obsahuje cca 30 % lignínu a približne 60 % celulózy. Zvyšok tvoria prírodné prísady.

  34. marika

    17. decembra 2018 at 9:50

    Arboform sa skladá z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  35. Renka R.

    17. decembra 2018 at 9:31

    Arboform sa sklada z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %) . Zostávajúcu časť tvoria prírodné prísady.

  36. Jana K.

    17. decembra 2018 at 9:20

    Arboform sa skladá z dvoch najviac dostupných prírodných materiálov: ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %). Zvyšnú časť tvoria prírodné prísady.

  37. Dada

    17. decembra 2018 at 9:15

    lignin (cca 30 %) a celulóza (cca 60 %)

  38. Denisa Štefancová

    17. decembra 2018 at 9:02

    Ligninu a celulózy

  39. Michaela Lubiscakova

    17. decembra 2018 at 8:52

    Arboform je znamy ako tekute drevo a sklada sa z ligninu 30% a celulozy 60% ?????

  40. Katarína Ondrušova

    17. decembra 2018 at 8:45

    Sklada sa z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %).

  41. Andrea F.

    17. decembra 2018 at 8:34

    lignín (cca 30 %) a celulóza (cca 60 %)

  42. Katka

    17. decembra 2018 at 7:53

    Z ligninu (cca 30 %) a celulózy (cca 60 %)

  43. Karin

    17. decembra 2018 at 1:44

    lignínu (cca 30%) a celulózy(cca 60%)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.