advent giveaway, handmade, natural cosmetics

16. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

Máme tu 16. deň prírodného adventného kalendára a zároveň posledný so slovenskou kozmetickou značkou Alexír. Všetci, čo ste predchádzajúce dva články nečítali, tak si môžete nižšie prečítať krátky rozhovor a tí z vás, čo to už boli prechádzajúce dva dni šup ho na súťažnú otázku. Hlavne nezabúdajte, že súťaž prebieha 3 adventné okienka a na to, aby ste sa zapojili do súťaže musíte zodpovedať všetky 3 otázky správne. Preto, ak ste neodpovedali na predchádzajúce dve otázky, teraz je ten správny čas to napraviť a zapojiť sa.

Kto to je?

Ako som už spomenula Alexír (Alexandra+Elixír) pre vás mieša šikovná Alexandra, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku. Zakladá si na kvalite surovín, ktoré používa, keďže produkty si dlhodobo vyrábala len pre seba a samozrejme chcela len to najlepšie. Do kozmetiky nepridávam žiadne konzervanty a radšej necháva kratšiu dobu spotreby. Síce má v ponuke zatiaľ len krémiky na tvár a telový balzam, pevne verí, že do konca roka pribudnú ďalšie produkty, ktoré sa momentálne testujú. Napríklad novinku, ktorú nájdete aj v dnešnej súťaži, ste zatiaľ mohli vidieť len osobne na vianočnom Urban Markete.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím ťa chytila za srdce?

Ako som už spomínala, kozmetiku pre seba som si vyrábala už dlhšie, takže som v podstate len plynulo prešla do jej zlegalizovania a následného predaja. Nebolo to tak, že by som najprv uvažovala v čom idem podnikať a vybrala si kozmetiku. Už od mlada som používala na pleť prírodné oleje, prírodné tuky, odvary namiesto komerčnej kozmetiky, takže tento odbor je pre mňa ako ušitý.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov ti to trvalo?

Bolo. Priznám sa, že som bola naozaj prekvapená aké to je náročné aj časovo, ale aj finančne. Mne to od prvej myšlienky po spustenie predaja trvalo niečo vyše roka.

Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre teba technicky náročné?

Tvorba produktu samotného, mne osobne netrvá až tak dlho. Keďže už viem odhadnúť konzistenciu a aj budúcu podobu produktu, viem aké ingrediencie v ňom chcem, tak to ide celkom rýchlo. Testovanie produktov v laboratóriu, vypracovanie správy o bezpečnosti produktu a jeho registrácia trvá cca 2-3 mesiace. A potom prichádza na rad marketing, čo tiež trošku trvá…

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je tvoj názor na túto skutočnosť?

Myslím si, že títo výrobcovia by mali ostať len pri výrobe „sám pre seba“, prípadne pre svojich známych. Je ľahké mať veľa produktov, keď ste neinvestovali jednak do ich legalizácie (čo nie je malá položka) a ani do výrobnej miestnosti schválenou hygienou, ktorú na legálny predaj potrebujete. Takže mi to voči predajcom, čo splnili všetko čo mali nepripadá fér.

Keďže aj ty sama si sa rozhodla pre legálnu cestu, prečo je podľa teba lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

Hlavne kvôli tomu, že naša výroba nie je možná v „kuchyni“, musí byť dodržaný výrobný proces v hygienou schválených priestoroch a všetky produkty prešli testami. Takže zákazník sa nemusí ničoho obávať.

K záveru už len posledná otázka. Aké sú tvoje plány do budúcna? Prezraďte, nech vieme čo nové vás čaká. 🙂

Chcem sa tešiť z môjho malého podnikania a budem sa tešiť z každej pozitívnej reakcie, ktorú dostanem. Verím, že do konca budúceho roka budem mať v ponuke ďalšie kvalitné produkty, aby sme boli všetky pekné 🙂

Nahliadni aj na jej facebook alebo instagram

set pre ženy 30+

Ďakujem za rozhovor Alexandre a presuňme sa rovno k tomu, na čo sa tešíte najviac. K spomínanej súťaži, ktorú sme si pre vás dnes pripravili. Dnes to bude opäť špecialitka, v podobe 3 adventných dní. Postup ostáva rovnaký, tj. každý deň jedna otázka, a výhercom bude ten koho vyžrebujem a bude mať všetky 3 odpovede správne 🙂

Neváhajte zapojte sa, lebo to naozaj stojí za to. Dnes totižto súťažíte o kompletný set pre ženy s veľkým Ž, ktorý obsahuje telový balzam, krém pre zrelú pleť a hyalurónové sérum. Ak chcete byť zaradení do súťaže, pozor. Dnes tu máme poslednú otázku, ktorú musíte zodpovedať, takže buďte pozorní. No a keď ste ešte nezodpovedali predchádzajúce dve, tak teraz je ten správny čas sa pustiť do toho.

Okrem Alexíru pre zrelú pleť majú ešte v ponuke ďalšie dva druhy. Ja chcem vedieť od vás o aké dva krémy  sa jedná, na akú pleť?

Stačí ak napíšete spomínané dva typy pleti. Odpoveď viete ľahko nájsť na stránke Alexír, stačí byť pozorní. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený 17.12. a nájdete ho tu na konci príspevku.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca:  Dominika K. – Gratulujem!

set pre ženy 30+

set pre ženy 30+

set pre ženy 30+

31 komentárov

 1. Milka

  17. decembra 2018 at 11:53

  Kremy pre suchu a problematicku plet

 2. Silvia

  16. decembra 2018 at 22:06

  Krémy pre suchú a problematickú pleť.

 3. Jana

  16. decembra 2018 at 21:39

  kremiky na suchu a problematicku plet

 4. Marika

  16. decembra 2018 at 21:39

  Su to krémy pre suchú a problematickú pleť.

 5. Zuzana Úradníková

  16. decembra 2018 at 21:35

  Pre problematickú pleť a suchú pleť

 6. Erika

  16. decembra 2018 at 20:04

  Pre problematickú pleť a suchú pleť

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.