kvetinový set

11. deň – handmade adventný kalendár

Všetky romantické duše sem, máme 11.ty deň a s ním predstavenie novej osôbky tvorivej. Spolu so Sašou vám predstavíme jej kvetinové kráľovstvo známe pod značkou Sasha-M. Síce Saša nežije na Slovensku ale ešte stále má nejaké tie zákazníčky aj tu a občas ju môžete stretávať aj na niektorých Sashe trhoch. Stále je totižto rodená Slovenka. Poďme ju spoznať trochu viac…

Kto to je?

Už tretí rok sa venuje tvorbe doplnkov z kvetov. Presnejšie tvorbe doplnkov pre romantické ženy nielen do vlasov, ale aj pre detičky či najmenšie bábätká. Medzi najrozšírenejšie patria venčeky, štvrťvenčeky, spony či čelenky. Pre tie z nás, ktoré nosia radi kvietky nielen vo vlasoch, ponúka napríklad brošne, náramky, náhrdelníky, opasky, klipsy na topánky… Svoj sortiment sa snaží vždy prispôsobiť požiadavkám zákazníčok. Veľký úspech u neviest majú sety vyrobené na želanie (party, svadobné kytice, pierka pre ženíchov či náramky pre družičky). Nezabudla ani na domácich miláčikov, pre ktorých má roztomilé kvietkované obojky. Záujem sa rozrástol aj u fotografov a preto nájdete u nej aj novinky v podobe doplnkov na fotenia. Zameriava sa na kompletné sety pre fotenie tých najmenších, v ktorých kvietky nesmú chýbať. Na výrobu používa textilné, sušené ale aj konzervované kvietky. Často si ich ručne upravuje, farbí, strihá či dokonca sama vyrába. Toto všetko je Sasha-M.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

K ručným prácam som mala blízko už od malička. Pamätám si, ako sme na letných prázdninách u starých rodičov sedeli na lavičke s háčikom v ruke a učili sa háčkovať. To mi vlastne zostalo do dnes. Ešte stále je pre mňa relax keď si môžem uštrikovať či uháčkovať niečo pekné. Keďže ja som multifunkčný človek, nezostalo to iba pri háčiku. Pri každodenných prechádzkach sme s maminou viazali kytice a vymýšľali rôzne dekorácie. Celý dom bol plný našich kreácií. 🙂 Veľa som sa naučila aj na brigádach v kvetinárstvach, ešte popri štúdiu či už na strednej, alebo vysokej škole.

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Podnetom k tomu aby som svoje hobby premenila na zamestnanie bolo presťahovanie do zahraničia. Nevedela som jazyk a bola som v zahraničí úplne stratená. Kurzy nemčiny boli základ. Keď som sa ako tak dohovorila a vedela si vybaviť poštu, bolo to jednoduchšie. Záujem o moje výrobky stúpal a tak som si povedala že to skúsim. Pustila som sa do podnikania naplno a zatiaľ to funguje.

Aké je podľa teba podnikať s handmade, vnímaš rozdiely medzi zákazníčkami na Slovensku a v zahraničí?

To že som začala s podnikaním bolo to najlepšie čo som mohla urobiť. Milujem svoju prácu a už si ani neviem predstaviť, že by som robila niečo iné. Ešte aj dnes sa ma známi pýtajú, prečo nerobím to čo som vyštudovala. Ale ja si už ani neviem predstaviť, že by som mala sedieť v labáku za mikroskopom v bielom plášti a klonovať zajačiky. 🙂 Nebolo a nieje to vždy jednoduché, ale viem že to čo robím má zmysel a určite by som to nemenila.

A čo sa týka zákazníčok? Jediný rozdiel, ktorý medzi nimi vnímam je asi v tom, že naše baby sú v nosení venčekov odvážnejšie. Nieje problém dať si do vlasov kvietky a vybehnúť na ulicu. V zahraničí je to ešte v plienkach. Zákazníčky objednávajú doplnky skôr na špeciálne príležitosti ako je napr. svadba či fotenia. Je tu veľkou vzácnosťou stretnúť na ulici babu s čelenkou či venčekom vo vlasoch.

Máš nejaké plány do budúcna?

Do budúcna mám kopec plánov… Zameriavam sa hlavne na podnikanie v zahraničí. Plánujem rozšíriť nielen náš tím, ale aj ponuku našich výrobkov.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Značka je to, čo nás reprezentuje a vystihuje . Je to vlastne naša pridaná hodnota. Ja som uz od začiatku vedela, že moja značka sa bude volať Sasha. Neskôr som tam pridala Flower Design, aby bolo na prvý pohľad jasné, že sa jedná o kvietky. Aby si ma ľudia jednoduchšie zapamätali, bolo potrebné vytvoriť logo. O to sa postarala šikovná Lucia Barabas. Pre úspešné podnikanie je investícia do loga nevyhnutnosť. Hlavne netreba zaváhať. Ak by som ja mohla spraviť niečo inak, tak by som tak dlho nečakala a pustila by som sa do celého podnikania skôr. Na začiatku som mala obavu či to budem všetko zvládať,hlavne keď podnikám v zahraničí. Úrady, účtovníctvo a celkovo všetká tá komunikácia v cudzom jazyku… Bol to pre mňa riadny stres. Ale nič nieje také strašné ako sa zdá. Veľa mi pomohol a pomáha priateľ a zatiaľ to ide 🙂

Som rada, že nám aj Saška povedala niečo viac o sebe a tak ste mali možnosť spoznať ju a jej tvorbu. Tú má naozaj krásnu a práve preto sa môžete tešiť na súťaž, ktorú vám práve zverejním. Súťažiť budete o tento  romantický set v podobe prstienka, čelenky a gumičky do vlasoch, ktorá sa dá skvele využiť aj ako náramok. Setík pôsobí veľmi nežne s nádychom zimy ale o to viac je podľa mňa univerzálny ako pre dospelé ženy, tak aj pre mladšie dievky. Netreba preto zaváhať a rovno treba skúsiť šťastie a zapojiť sa do súťaže.

Ste romantičky a túžite po tomto sete?

V tom prípade vám neostáva nič iné len to šťastie skúsiť. Stačí ak do komentára napíšete v akej krajine sa momentálne značka Sasha-M nachádza. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

Ako som už spomínala výsledok tu nájdete na ďalší deň, takže poriadne sledujte 🙂

 

Zajtra sa vidíme pri ďalšej kreatívnej dušičke aj s ďalšou súťažou.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Zuzana V. – Gratulujem!

kvetinový set

kvetinová čelenka

kvetinový set

31 komentárov

 1. Erika Rebrošová

  11. decembra 2017 at 20:13

  Nemecko

 2. Mária

  11. decembra 2017 at 19:34

  V Nemecku.S výrobkami mám samé pozitívne skúsenosti viackrát som nakúpila.Kvalita,dodanie,cena no super.Vrelo odporúčam.Držím si palce veeelmi

 3. Nela Procházková

  11. decembra 2017 at 18:51

  Momentálně se nachází v Německu 🙂
  cumanelka@gmail.com

 4. Ingrid Štefanová

  11. decembra 2017 at 18:08

  Nemecko

 5. Jana Samsonova

  11. decembra 2017 at 15:38

  V Nemecku 🙂

 6. Miška

  11. decembra 2017 at 15:11

  V Nemecku ❤️

 7. Maria Vavrova

  11. decembra 2017 at 14:42

  Nemecko ?

 8. Katarína Zvěřinová

  11. decembra 2017 at 14:31

  Nemecko 🙂
  zverinova.k@gmail.com

 9. Majka Lackova

  11. decembra 2017 at 13:40

  Nemecko ?

 10. Maruska

  11. decembra 2017 at 13:23

  V Nemecku 🙂

 11. Veronička

  11. decembra 2017 at 13:16

  V Nemecku 🙂 Škoda, že nám takýto šikovní ľudia odchádzajú do zahraničia :/

 12. Veronika

  11. decembra 2017 at 12:15

  Značka se momentálně nachází v Německu.
  smittinka@post.cz

 13. milan

  11. decembra 2017 at 10:54

  Nemecko-sikovna mlada dama a chvalychodne ze tvori v mladom veku a vyhra by sa hodila ako darcek

 14. Daniela

  11. decembra 2017 at 9:13

  V Nemecku 🙂

 15. Andrea Fašková

  11. decembra 2017 at 9:12

  Nemecko

 16. Little Dreamer

  11. decembra 2017 at 9:04

  V Německu

 17. Miska kuzmiakova

  11. decembra 2017 at 8:28

  Saška je v Nemecku a kvetinky vyuziva krasne 🙂

 18. Hana Šimová

  11. decembra 2017 at 8:06

  Saška tvorí v Nemecku.

 19. Ivona

  11. decembra 2017 at 8:05

  Značka sa nachádza v Nemecku 🙂 A konečne som prvá 🙂 jancova.ivona@gmail.com

 20. Katarína Grofikvá

  11. decembra 2017 at 7:48

  Deutschland – Baldham

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.