9. deň – handmade adventný kalendár

advent giveaway, handmade

9. deň – handmade adventný kalendár

Dostali sme sa k 9. dňu a rozhodli sme sa spolu s Miri potešiť malé/veľké slečny, a možno aj nejaké tie maminy. Ako môžete vidieť na titulnej foto, ja som našla geniálne využitie tomuto handmade kúsku čo sa nachádza v súťaži. Pevne verím, že ste ostali tiež unesené ako ja 😉 Dnes v handmade adventnom kalendári spoznáte žienku na Sashe známu prevažne so svojimi pastelkovníkmi a sponkovníkmi s naozaj prepracovaným dizajnom. Viete, ktorú myslím? Áno je to Night Shift Atelier.

Kto to je?

Night Shift Atelier, za ktorý stojí šikovná Mirka, oslávi 1. januára ešte len svoje 2 narodeniny. Má však za sebou už celkom dlhú cestu. (Nemyslí tým z kuchynského stola, kde značka začínala, do vlastného ateliéru -ako poznamenala Miri. 🙂 ) Všetky výrobky sa snaží si navrhovať sama a prevažnú väčšinu šije aj z vlastných látok. Tie si dáva tlačiť, aby bola zaručená vysoká miera originality a kvality. Tieto výrobky sú určené hlavne pre menšie deti a deti v predškolskom veku. Za mňa vám ale poviem, že využitie dokážu nájsť aj starší len treba použiť fantáziu. Viď tá titulná foto 🙂  Dobrou správou však je, že vekom jej detičiek, budú určite pribúdať výrobky aj pre staršie deti. Čomu sa podľa mňa určite poteší mnoho z nás. Poďme si teraz prečítať ako sa popasovala s otázkami, ktoré som položila aj jej.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

K tvorbe pre deti som sa dostala, ako aj veľa iných autoriek, cez svoje deti. Tvorbe ako takej, v rôznych formách, sa venujem už roky. Začala som ešte v detstve ako Barbie módna návrhárka a lepila som (áno lepila, lebo šiť som ešte nevedela) barbinám garderóby. Neskôr som sa vrhla do vyšívania, pričuchla k batikovaniu, objavila čaro šijacieho stroja, úplne prepadla fotografovaniu a čiernej komore, prefrnkla okolo decoupage, vrátila sa k šitiu, zažila intenzívny románik s mozaikou, dramaticky sa rozišla so šitím. Nasledovala skutočne veľká polymérová láska a následná niekoľkomesačná tvorivá kóma, jarné prebudenie sa do „magaelovského“ aranžérskeho obdobia, ktoré časom odkvitlo a bolo prehlušené varením džemov. No a keďže stará láska nehrdzavie, opätovne sa vrátila s novou silou a vášňou k šitiu…

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Jednak som počas rodičovskej dovolenky potrebovala nejaký spôsob psychohygieny, po celom dni chvíľku času len pre seba. Moment kedy vypnem hlavu a nechám voľný priebeh svojej kreativite, no potrebovala som nájsť aj nejaký spôsob sebarealizácie. Niežeby ma materstvo nenapĺňalo, ale cítila som, že môžem robiť ešte aj niečo viac, než byť doma s deťmi. Nechcela som to robiť ale na ich úkor, aby mali večne vystresovanú a nič nestíhajúcu matku, tak vznikol „Night Shift„. Zo začiatku som pracovala zásadne len večer a v noci, teraz, keď sú už deti väčšie (Stanko 6, Johanka 3.5) a chodia už do škôlky, pracujem aj cez deň. Keďže sa Night Shiftu začalo dariť, po skončení rodičovskej som dala výpoveď v predošlom zamestnaní a venujem sa naplno už len svojej vášni- dizajnu a šitiu.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Keďže podnikať ako SZČO v handmade odvetví na Slovensku nie je veľmi jednoduché, či už kvôli vysokému odvodovému zaťaženiu alebo nezdravému handmade „podnikateľskému prostrediu“, kde polovica autorov pracuje a predáva „načierno“, bez podpory rodiny je to takmer nemožné. Mám šťastie, že môj manžel je môj veľký „fanúšik“ a podporuje ma v mojej práci, dokonca so mnou často chodí aj na trhy ? Mám ale pocit, že povedomie o hodnote ručnej práce sa na Slovensku zvyšuje a pribúdajú aj ľudia, ktorí sú ochotní priplatiť si za originálne a kvalitné veci, čo je nesporne dobrá správa pre handmade tvorcov.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Pokračovať v tom čo robím, zlepšovať sa v technike, prinášať neustále nové originálne výrobky. Tiež zvyšovať všeobecné povedomie o mojej „značke“ a hlavne neustále milovať to čo robím.

Čo také by si odporučila tým, ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

Tvorcom, ktorí sa chystajú podnikať v handmade by som odporučila azda len to, aby išli „na trh“ až s výrobkami, ktoré sú na 100% premyslené a prepracované, ktoré si už otestovali, vychytali muchy a sú si nimi istí, že je to TO pravé orechové, čím sa chcú prezentovať. Vždy sa dá preraziť, ale výrobok musí byť na to originálny, kvalitný, neokukaný, autorský.

Podľa mňa sa to Mirke podarilo a má naozaj krásnu originálnu a neokukanú tvorbu. Dnes nám aj niečo z tej tvorby venovala do súťaže. Konkrétne to bude roztomilí sponkovník, ktorý ste už mohli postrehnúť. Na titulnej foto ho máte s inšpiráciou ako sa dá využiť aj u veľkých slečien. Keby náhodou 🙂 Aby som nezabudla k záveru si pozrite super Night  Shift video s ukážkou aké reálne využitie má sponkovník. Ak by ste to doteraz nevedeli. Pozor je to veľmi milé a návykové video ale späť k súťaži.

Čo treba urobiť preto aby ste boli v žrebovaní o tento sponkovník?

Úplne jednoduchú vec.

Stačí do komentára napísať ako sa volajú zvieratká, ktoré vidíte na látke sponkovníka. Tip boli hitom tejto letnej sézony a podľa mňa budú ešte aj o rok. Nezabudnite aj pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

Výsledok tu objavíte na ďalší deň a nájdete ako vždy na konci príspevku.

 

Zajtra sme tu opäť s ďalšou tvorivou dušou a jej darčekom do handmade adventného kalendára.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Tina – Gratulujem!

Night Shift Atelier

27 komentárov

 1. Jana Samsonova

  9. decembra 2017 at 23:39

  Plameniaci 🙂

 2. Mischa

  9. decembra 2017 at 23:06

  Plameniaky :))

 3. Miroslava Benova

  9. decembra 2017 at 21:01

  Plameniaci

 4. Nikola Benková

  9. decembra 2017 at 20:52

  plameniaci 🙂

 5. Hana Šimová

  9. decembra 2017 at 19:20

  Night shift ateliér poznám už dlhšie. Sledujem. Na sponkovniku sú plameniaky. Bol by super pre moju Bety,vlasatu.

 6. Katarína Zvěřinová

  9. decembra 2017 at 18:35

  plameniaci 🙂

 7. Zuzana

  9. decembra 2017 at 18:20

  Plameniaci ☺

 8. Zuzana Úradníková

  9. decembra 2017 at 15:34

  Plameniaci ???04zuzana@azet.sk

 9. Little Dreamer

  9. decembra 2017 at 15:14

  Plameňáci 🙂

 10. Zuzana

  9. decembra 2017 at 14:37

  Su to plameniaci. Je to krásne, rada by som niečo take mala doma.
  Pinkshaaark@gmail.com

 11. Diana

  9. decembra 2017 at 14:34

  Plameniaci 🙂

 12. Mária

  9. decembra 2017 at 14:33

  Plameniaci mail:sssssamantha32@gmail.com

 13. KEJMY

  9. decembra 2017 at 13:45

  tí plameniaci sú naozaj veľmi rozkošný! a keďže mne sa sponky a gumičky váľaju kde-tade, rada sa zapojím ♥.

  THE WORLD BY KEJMY | CHRISTMAS GIVEAWAY

 14. Maria Vavrova

  9. decembra 2017 at 12:53

  Plameniaci ?.

 15. Andrea Fašková

  9. decembra 2017 at 12:28

  plameniaky

 16. Natália

  9. decembra 2017 at 12:25

  Plameniaci 🙂 Mojí obľúbený.

  nana108@centrum.sk

 17. Ingrid Štefanová

  9. decembra 2017 at 12:21

  Plameniak červený

 18. Andrea

  9. decembra 2017 at 11:57

  Plameniaci veru ☺

 19. Martina Dušková

  9. decembra 2017 at 11:05

  Plameňáci <3 🙂

  martina.dushek@gmail.com

 20. Miska kuzmiakova

  9. decembra 2017 at 9:49

  Su to plameniaci 🙂

 21. Vladimíra Ďuriačová

  9. decembra 2017 at 9:22

  plameniaci

 22. Nela Procházková

  9. decembra 2017 at 8:15

  Jůů, to je krásný 🙂 plameňáci byly hitem letošního léta, takže moc dobře tyto krásné zvířátka poznám 🙂
  cumanelka@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.