advent giveaway, handmade, natural cosmetics

9. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

Príjemné nedeľné ráno priatelia. Máme tu opäť klasické 24 hodinové okienko, v ktorom vám tentokrát predstavím voňavú značku TVOJa kozmetika. Za ňou stojí mladá talentovaná Zuzana, ktorá to má celé pod palcom. Nejdem vám však všetko prezrádzať hneď na začiatku. Poďte si radšej o nej prečítať viac nižšie.

Kto to je?

TVOJa kozmetika je slovenská značka prírodnej kozmetiky, ktorú založila Zuzka v roku 2015. Vtedy ešte 24-ročná, plná ideálov a snov. TVOJa sa stala takým jej prvým dieťaťom, ktorému venovala naozaj všetok svoj čas a energiu. Celé štúdium strávila v laboratóriách rôzneho druhu a veľmi ju bavilo tvoriť, objavovať, dokazovať. Vo výrobe prírodnej kozmetiky, preto skĺbila obe svoje záľuby, a to rôzne ručné práce, ktoré mala rada už od detstva a laboratórnu prax. Takto začali vznikať prvé produkty. Kto teda stojí za tými to produktami? Jedna mladá ambiciózna žena, ktorá sa nenechala vtiahnuť do konzumného sveta, vybrala si vlastnú cestu a stále neprestala snívať. Veď, sny si treba plniť a TVOJa je toho dôkazom.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím ťa chytila za srdce?

Rozhodnutie vyrábať prírodnú kozmetiku vyplynulo tak, ako to býva v mnohých prípadoch, z mojich vlastných potrieb. Už od detstva som trpela ekzémami a počas dospievania som vyskúšala naozaj mnoho produktov, ktoré mi ale buď vyhovovali len krátky čas alebo vôbec. Počas štúdia na vysokej škole mi prišlo na um skúsiť vyrábať pre seba niečo vlastné. A tak sa to celé začalo.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov ti to trvalo?

Ako sa to vezme. Niektoré veci boli pre mňa dovtedy španielskou dedinou, niektoré zas veľmi prirodzené. Určite to ale nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Hlavne tento proces sa stále nekončí. O značku, jej meno a propagáciu sa treba starať neustále. Čo sa týka obchodného ducha a vzdelania v marketingu nič z toho mi nebolo veľmi blízke, čiže som sa učila takpovediac „za pochodu“. Veľa vecí sa dá zveriť do rúk skúsenejších odborníkov, no ja som si chcela robiť tieto veci sama, a tak to všetko trvalo o niečo dlhšie. O to pyšnejšia som potom na prácu, ktorú za sebou vidím.

Zaujímalo by ma. Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre teba technicky náročné?

Tvorba produktov je veľmi individuálna. Niektoré vzniknú za pár dní intenzívnej práce, niektoré prípravy nových produktov zas trvajú aj niekoľko mesiacov. Závisí to od rôznych okolností, od výberu dodávateľov kvalitných surovín, až po moje aktuálne nálady 🙂

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je tvoj názor na túto skutočnosť?

Nemám z toho radosť. Na jednej strane je to pochopiteľné, že ľudia hľadajú možnosti vedľajších  zárobkov, a keďže výroba kozmetiky v mnohých prípadoch nie je až taká náročná, ľudí to láka. Je však otázne, ako dôveryhodné sú podmienky, za ktorých výroba prebieha, skúsenosti, ktoré daný človek má atď. Ja sama by som si takýto produkt nekúpila, no nízka cena je pre niekoho asi rozhodujúca. Myslím si však, že je veľa slovenských značiek, ktoré sa snažia byť svojimi cenami dostupné pre širokú verejnosť, a to je podľa mňa tá lepšia voľba.

Zlegalizovanie výroby nie je úplne jednoduchý proces pre začínajúcu značku. Mimo to, že je finančne náročnejší prináša so sebou aj veľa byrokracie a papierovačiek, z ktorých som bola sama veľakrát „na nervy“.

Ale ty sama si sa rozhodla pre legálnu cestu, prečo  je podľa tebe lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

Je to hlavne oveľa dôveryhodnejšie a bezpečnejšie. Predsa len ide o naše telo a pokožku, cez ktorú prestupuje do organizmu mnoho látok, preto je veľmi dôležité používať produkty, u ktorých je otestované ich zloženie, reakcia pri kontakte s pokožkou a ich čistota.

Aké sú tvoje plány do budúcna? Prezraď, nech vieme na čo sa môžeme tešiť. 🙂

Plány do budúcna sú rôzne. Momentálne chystáme nové produkty a rokujeme o nových spoluprácach a možnostiach, niektoré z nich sú dokonca zahraničné, z ktorých mám ja osobne veľkú radosť. Pracujeme aj na novom dizajne a celkovom vzhľade značky, takže určite sa je na čo tešiť 🙂

Nahliadni aj na ich facebook alebo instagram

Ďakujem za rozhovor, a teraz sa pomaly presuňme aj k tomu, čo vás dnes najviac láka k spomínanej súťaži. Do tej si TVOJa kozmetika pre vás pripravila skvelý balíček v podobe telového masla, telového peelingu a balzamu na pery. Keďže telo treba rozmaznávať a pery vždy hydratovať. 🙂 Poďme však k spomínanej súťaži.

A dnes by ma zaujímalo o aký peeling v súťaži sa jedná?

Chcem od vás vedieť presný názov tohto peelingu. Správnu odpoveď hľadajte u TVOJa kozmetika. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený ďalší deň a nájdete ho tu na konci príspevku.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Zuzana S. – Gratulujem!

telove maslo

telový peeling

balzam na pery

 

41 komentárov

 1. Andrea F.

  9. decembra 2018 at 22:24

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 2. Andrea

  9. decembra 2018 at 21:11

  Tvoj Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka 🙂

 3. Eva Páleníková

  9. decembra 2018 at 20:29

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 4. Erika

  9. decembra 2018 at 20:09

  TVOJjemny slahany peeling marhula a medovka

 5. Dada

  9. decembra 2018 at 20:01

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 6. Kamil K

  9. decembra 2018 at 19:42

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka 100 ml

 7. Anna

  9. decembra 2018 at 19:39

  Odpoveď: TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 8. iveta ondakova

  9. decembra 2018 at 18:27

  Jemný šlahaný peeling marhula a medovka

 9. Lucie

  9. decembra 2018 at 18:00

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 10. Z.

  9. decembra 2018 at 17:47

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 11. Lucie

  9. decembra 2018 at 17:32

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 12. Jarmila Prokešová

  9. decembra 2018 at 17:28

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 13. Lucie Prokešová

  9. decembra 2018 at 17:27

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

 14. Janka K

  9. decembra 2018 at 17:07

  TVOJ Jemný šľahaný peeling marhuľa a medovka

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.