14. deň – handmade adventný kalendár

advent giveaway, handmade

14. deň – handmade adventný kalendár

Máme tu ďalší deň nášho handmade adventného kalendára, konkrétne 14.ty a s ním novú kreatívnu dušičku, ktorú som sa rozhodla vám predstaviť. Koho to tu vlastne máme? Helius Art, značka pod ktorou tvorí Helena svoje diela, tradičným remeslom. Akým? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Kto to je?

Helius Art je značka pod ktorou tvorí Helena autorskú produkciu z keramiky. V podstate tvorí čokoľvek a podľa predstáv zákazníka – taniere, erby, mozaiky… Samozrejme tvorí aj drobnosti v podobe šperkov, keramických magnetiek s autorskou ilustráciu a pod. Popri vlastnej tvorbe vo svojom ateliéry usporadúva rozličné krátkodobé a dlhodobé kurzy s keramikou. Je to osôbka, ktorá sa venuje naozaj zaujímavému remeslu. Aké to však je v tejto oblasti pracovať a mnoho iného o Helene sa dozviete v menšom rozhovore s ňou.

Rozhovor:

Ako si sa dostala ku kreatívnej tvorbe?

Už môj otec bol sochár, takže som bola vedená k umeniu už od detstva a vyštudovala som aj „Školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru-Spracúvanie Keramiky a porcelánu“ a magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení – ateliér Keramika v Bratislave.

Čo ťa naštartovalo k tomu aby si sa svojej tvorbe venovala naplno a nie len ako hobby?

Bola som zamestnaná niekoľko rokov v DSS kde som pracovala s mentálne znevýhodnenými ľuďmi v keramickej dielni. Avšak nemala som toľko času venovať sa svojej tvorbe. Mám aj zdravotné problémy s chrbticou a bola som ochrnutá, mala som byt 3 x operovaná. Operáciu som stopla a rozhodla som sa vrátiť späť z nemocnice do dielne a jednoducho chytiť hlinu a tvoriť. Keramika je môj život a vlastná arteterpia spolu s pozitívnym myslením.

Aké je to podnikať s handmade na Slovensku?

Podnikať je ťažké pre malých podnikateľov. Tvorím handmade magnetky Bratislavy a všeobecne ma valcujú výrobky z Číny. Ľudia si neuvedomujú pozadie celkovej výroby a koľko úsilia je za tým v porovnaní s predajnou cenou. Hlavne čo sa týka keramických výrobkov, vidieť to aj počas vianočných trhov.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Moje plány sú hlavne udržať sa zdravotne v poriadku kedže bolesti mám každý deň.. Chcem tvoriť a pokračovať v keramických kurzoch pre deti i dospelých u mňa v ateliéri. Chcem vymýšľať nové šperky, svietniky, rôzne dekorácie, nové magnetky… Jednoducho čokoľvek na čo budem mať chuť, i keď len pre radosť seba alebo pre radosť iných.

Čo by si odporučila, tým ktorý nad podnikaním v handmade len uvažujú?

… treba veriť, bez toho to nejde a hlavne sa nevzdávať.

 

Síce dnes tu bol trochu smutnejší rozhovor, ale aspoň vidieť že podnikanie v handmade nie je prechádzka ružovou záhradou. Sú aj ťažké obdobia v tomto podnikaní, hlavne ak zdravie neslúži tak ako má. Je však krásne vidieť tú lásku k tomu čo robíte. Tá človeka dokáže nakopnúť viac ako čokoľvek iné. Pevne verím, že Helius art sa dostane viac do povedomia a karta sa otočí. Ona bude valcovať ten čínsky tovar. Má totižto naozaj krásnu tvorbu a jej magnetky som mala možnosť vidieť v stánku na bratislavských vianočných trhoch. Poviem vám sú naozaj krásne. Teraz nám ale venovala do súťaže niečo iné, hodnotnejšie. Je ním tento krásny svietnik, ktorý ma zaujal naozaj hneď ako som ho objavila na facebooku Helius Art.

Chceli by ste vlastniť tento originálny svietnik z  keramiky?

Napíšte do komentára, koľko okatých zvieratiek sa nachádza na svietniku 🙂 POZOR! Mačku do počtu nerátajte.  Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 😉

 

S výsledkami budete ako vždy oboznámený na ďalší deň, a zajtra pokračujeme v odhaľovaní a zoznamovaní sa s ďalšou šikulkou.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Lenka – Gratulujem!

22 komentárov

 1. Ema

  14. decembra 2017 at 23:47

  9 okatých zvieratiek 🙂

 2. Miroslava Benova

  14. decembra 2017 at 21:25

  9 som naratala? moj mail mirka82@azet.sk

 3. Jana Galbavá

  14. decembra 2017 at 18:43

  9 zvieratiek

 4. Nikola Benková

  14. decembra 2017 at 15:17

  9 🙂 a mačička

 5. Zuzana Úradníková

  14. decembra 2017 at 11:53

  Na obrazku je ich 9?04zuzana@azet.sk

 6. Milan

  14. decembra 2017 at 10:50

  9 okatých zvieratiek

 7. Miška Kuzmiaková

  14. decembra 2017 at 10:33

  jeziinku to je uzasne <3 a je ich tam 9 okatých 😉

 8. Hana Šimová

  14. decembra 2017 at 9:21

  9 okatyyyych

 9. joja

  14. decembra 2017 at 8:13

  9 okatých zvieratiek, ak ešte nie je nejaké zašité na zadnej stene, ktorú nevidno.

 10. Katarína Grofiková

  14. decembra 2017 at 8:05

  9

 11. Lenka

  14. decembra 2017 at 7:44

  Aj ja som narátala 9 tých…vtáčikov? 😀 plus mačička 🙂

 12. Mischa

  14. decembra 2017 at 6:39

  9 okay ch zvieratiek a samozrejme mačka 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.