prírodné mydlá

2. deň – adventný kalendár prírodnej kozmetiky

Prvý súťažný deň za nami a je skvelé vidieť, že záujem z minulého roka je viditeľný. Pevne však verím, že tento rok sa opäť dostane do povedomia aj mnohým novým ľuďom. Keď už sme pri tých nových ľuďoch… Dnes som sa rozhodla vám predstaviť značku Enea, ktorú som spoznala len tento rok. Učarovala mi však jednoduchým dizajnom a priam až minimalistickým stánkom na Sashe. Práve preto som sa rozhodla ju vyspovedať trochu viac a dozvedieť sa o nej niečo bližšieho. Poďte ju spolu so mnou spoznať.

Kto to je?

Enea je malá rodinná firma, zaoberajúca sa výrobou prírodných mydiel a prírodnej kozmetiky. Pod touto značkou sa skrývajú 3-ja rodinní príslušníci. Každý z nich má na starosti inú oblasť. Erika výrobu a vývoj nových produktov, jej manžel má na starosti IT – tvorbu a údržbu web stránky a ich dcéra vypomáha pri grafike a dizajne. Prírodné mydlá a prírodnú kozmetiku obohatenú o výťažky z byliniek a výživných olejov začala Erika vyrábať pre rodinu ako hobby. Inklinovala totižto k bylinkám a k ich liečivým účinkom. Ako začali pociťovať benefity prírodných mydiel a prírodnej kozmetiky na vlastnej koži, rozhodli sa ich ponúknuť aj širšej verejnosti. Vďaka tomu vznikla myšlienka založiť firmu a venovať sa tvorbe prírodnej kozmetiky profesionálne. Poďme sa ale dozvedieť niečo viac o ich začiatkoch, a o tom aké to bolo začať podnikať v tejto oblasti.

Rozhovor:

Existuje mnoho oblastí lokálnych produktov. Prečo práve prírodná kozmetika, čím vás chytila za srdce?

Aby som sa zdokonalila, zúčastnila som sa kurzu výroby prírodných mydiel a kurzu výroby prírodnej kozmetiky, pod vedením veľmi fundovaných školiteliek. Evik Budinskej vedkyni, ktorá sa výrobe prírodných mydiel a prírodnej kozmetike venuje viac ako 16 rokov a Kataríny Hrivnákovej, ktorá viac ako 30 rokov pracuje vo výskume a analýze vplyvu chémie na životné prostredie. Okrem toho, že som sa na týchto kurzoch veľa naučila, pochopila som aký veľký rozdiel je medzi komerčne vyrábanou kozmetikou a prírodnou kozmetikou. Prírodná kozmetika blahodarne vplýva nielen na našu pokožku, ale aj na naše zdravie, a preto si myslím, že pôsobiť v tejto oblasti má veľký význam.

Bolo náročné dostať sa až do tejto podoby, tj. fungujúcej značky? Koľko rokov vám to trvalo?

Áno. Bola to cesta plná menších či väčších prekážok a niekedy aj milých, ale aj nemilých prekvapení. Keď si človek myslel, že už má hotovo, tak sa objavila opäť prekážka, ktorú musel vyriešiť a prekonať. Ale o tom je asi každé začínajúce podnikanie. Nič nejde tak jednoducho, ako si to človek predstavuje. Pokiaľ si to neskúsi, tak neuverí.

Koľko trvá taký proces uvedenia nového produktu na trh? Je to pre vás technicky náročné?

Dostať nový výrobok na trh je zdĺhavý proces, či už po stránke vývoja výrobku, tak aj po stránke technickej, ale aj finančnej. Každý z nás je iný a každému vyhovuje niečo iné. Aby bol nový produkt kvalitný a spĺňal požiadavky užívateľa, je potrebné vyskúšať a otestovať niekoľko zložiek. To je ale časovo náročné. Keď sa návrh produktu dostane do finálnej podoby, nastupuje certifikácia, tvorba obalu a potrebný administratívny rituál, čo si vyžaduje taktiež čas a hlavne financie.

Na Slovensku ale aj v Česku je stále mnoho predajcov, ktorí nemajú svoj predaj kozmetiky zlegalizovaný. Aký je váš názor na túto skutočnosť?

Je to neférové voči legálnym výrobcom a predajcom.

Keďže aj vy sami ste sa rozhodli pre legálnu cestu, prečo  je podľa vás lepšie nakupovať od niekoho, kto sa tomu venuje oficiálne?

Nakupovať kozmetické výrobky od nelegálnych predajcov je veľký risk, pretože výrobky neprechádzajú zložitými dermatologickými a toxikologickými testami a niekedy môžu užívateľom skôr poškodiť ako pomôcť. Preto by sa kupujúci mali obracať skôr na predajcov, ktorí svoje výrobky majú otestované, tzn. certifikované.

Posledná otázka na záver. Aké sú vaše plány do budúcna? Prezraďte, nech vieme čo nové vás čaká. 🙂

Plánov do budúcna je veľa. Momentálne pracujeme na vývoji  tuhých šampónov a vlasového kondicionéru.

Nahliadni aj na ich facebook alebo instagram

prírodné mydlá

Som rada, že som opäť spoznala skvelú značku, ktorá sa svojej tvorbe venuje s láskou a hlavne s rozvahou.  Opäť sme samozrejme nezabudli ani vás milí čitatelia a Enea kozmetika pre vás pripravila dve naozaj príjemne voňavé mydlá. Jedno čistiace čierne mydlo a druhé pre všetkých milovníkov levandule.

Všetci čo majú slabosť na mydielka „POZOR“. Dnes som sa rozhodla vám trochu potrápiť hlávky 🙂

Na to aby ste mohli vyhrať tieto dve naozaj skvele voňajúce mydielka, stačí zodpovedať moju otázku. Tá znie: „Ktorý národ ako jeden z prvých objavil priaznivé účinky levandule?“ Rozmýšľate nad odpoveďou? Ak áno skúste navštíviť stránku kozmetiky Enea a odpoveď nájdete pri niektorom z mydielok. Nezabudnite pripísať svoj mail aby som vás mohla kontaktovať. 🙂

S výsledkom budete oboznámený ďalší deň a nájdete ho tu na konci príspevku.

 

Vidíme sa opäť zajtra, pri ďalšej voňavej značke prírodnej slovenskej kozmetiky.

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Výherca: Petra G. – Gratulujem!

prírodné mydlá

prírodné mydlá

prírodné mydlá

prírodné mydlá

prírodné mydlá

30 komentárov

  1. Michaela

    13. decembra 2018 at 13:22

    Boli to Rimania, ktorí ako jedny z prvých objavili priaznivé účinky levandule.

  2. Marika

    2. decembra 2018 at 23:42

    Záznam o tom urobili Rimania 🙂

  3. Barbora

    2. decembra 2018 at 18:56

    Boli to Rimania ??

  4. Katarína Ondrušova

    2. decembra 2018 at 18:44

    Rimania

  5. Andrea

    2. decembra 2018 at 18:44

    Boli to Rimania 🙂

  6. Denisa

    2. decembra 2018 at 18:30

    Boli to Rimania.

  7. Ingrid Štefanová

    2. decembra 2018 at 18:15

    Boli to Rímania, ktorí ako jedny z prvých objavili liečivé účinky levandule. Používali ju ako antiseptikum, ako aj repelent, či pri praní ako osviežovač oblečenia. Liečili ňou bolesti hlavy, stavy úzkosti, depresiu, kožné problémy, ťažkosti s trávením.
    Prvá písomná zmienka o využití v liečiteľstve pochádza od gréckeho vojenského lekára Dioscoridesa (77 rokov pred Kristom).

  8. Kristína Fürješová

    2. decembra 2018 at 17:40

    Rimania

  9. CervenkaObecna

    2. decembra 2018 at 17:18

    byli to římané 🙂 zbožňuju mýdla z černého uhlí!

  10. Katka Capcarová

    2. decembra 2018 at 15:21

    boli to Rimania ?

  11. Dominika Lorencová

    2. decembra 2018 at 14:29

    Rimania

  12. Petra

    2. decembra 2018 at 13:21

    Ahoj Zuzi, páči sa mi, že si ostala verná tomuto kalendáriku, veľmi oceňujem snahu prezentovať tvorcov a tentokrát si to poňala opäť vynikajúco, túto značku vôbec nepoznám, takže ďakujem za predstavenie a teším sa, čo si ešte prichystala pre nás :)…Osobne by som sa bála nakupovať od predajcov čo nemajú certifikáty…a boli to Rimania, ktorí ako jedni z prvých objavili priaznivé účinky levandule. 🙂

    1. ZuZu

      2. decembra 2018 at 20:19

      Ahoj Peti, ďakujem krásne za milé slová ♥ nesmierne ma potešili a som rada, že sa ľuďom tento koncept páči 🙂 Čo sa týka toho nakupovania, bohužiaľ neverila by si, že je ešte stále dosť kupujúcich čo takéto niečo nerieši. Hlavne na handmade trhoch si to neuvedomujú, nenapadne ich ani že takáto značka by vôbec mohla byť, nie to ešte predávať na nejakom handmade trhu. Bohužiaľ to tak ale je, preto som chcela dostať do povedomia práve tie značky, ktoré to nerobia „na kolene, doma v hrnci“. Je mi jasné, že každý nejak začínal ale je potrebné si uvedomovať, že keď sa niečo ponúka už verejne na nejakých trhoch ľudom malo byť to byť legálne, hlavne v kozmetike.

  13. Little Dreamer

    2. decembra 2018 at 12:09

    Rimania 🙂

  14. Zuzana Úradníková

    2. decembra 2018 at 12:01

    Rimania?

  15. Veronika

    2. decembra 2018 at 11:53

    Boli to Rimania 🙂

  16. Lenka Čižmáriková

    2. decembra 2018 at 11:45

    Prvýkrát Rímania ??

  17. Michaela

    2. decembra 2018 at 10:29

    Boli to Rimania, ktorí ako jedny z prvých objavili priaznivé účinky levandule.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.